برداشت نیشکر از سطح ۱۰هزار و ۱۵۰ هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر آغاز شد.

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر روز شنبه درآیین هفدهمین برداشت نیشکر از مزارع این شرکت گفت: پیش بینی می شود با برداشت ۸۸۰ هزارتن نیشکر از سطح زمین های نیشکر این شرکت، ۱۰۰ هزار تن شکر در این شرکت تولید شود.
ناصر مجدی افزود: حدود ۳۰ درصد از برداشت محصول نیشکر امسال به صورت سبز برداشت می شود و درصدد هستیم که در سال های آتی این مقدار به تدریج افزایش پیدا کرده و در نهایت بتوانیم به سمت برداشت کاملاً سبز حرکت کنیم تا گام های مفیدی در جهت حفظ محیط زیست برداریم.
وی اضافه کرد: کشت و صنعت امام خمینی(ره) در ۱۶سال گذشته با برداشت بیش از۴/۱۳میلیون تن نیشکر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن شکر تولید و به بازار عرضه کرده است.
مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر با اشاره به کسب رکورد برش، حمل و استحصال شکر در پایان بهره برداری گذشته و همزمان با آغاز سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خاطر نشان کرد: کشت و صنعت امام خمینی(ره) با برداشت ۱۳هزار و ۳۰ تن نیشکر و استحصال یک هزار و ۳۷۶ تن شکر در روز و در مجموع با برداشت ۸۴۵ هزار تن نیشکر و تولید حدود ۹۰ هزار تن شکر توانست در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب با تلاش مضاعف و با تمام توان فعالیت کند.
در کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول بکار بوده و به صورت غیرمستقیم این میزان اشتغال تا ۱۵ هزار نفر نیز می رسد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر و در بخش شعیبیه واقع شده است.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

گامی موثر در ایجاد چرخه پاک در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل