سه شنبه
۱ اسفند , ۱۳۹۶
کد خبر : 18450
۱۷:۵۲:۴۱ - شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
214 views
آغاز برداشت نیشکر در کشت و صنعت امام خمینی(ره)

آغاز برداشت نیشکر در کشت و صنعت امام خمینی(ره)

برداشت نیشکر از سطح ۱۰هزار و ۱۵۰ هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر آغاز شد. ...

برداشت نیشکر از سطح ۱۰هزار و ۱۵۰ هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر آغاز شد.

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر روز شنبه درآیین هفدهمین برداشت نیشکر از مزارع این شرکت گفت: پیش بینی می شود با برداشت ۸۸۰ هزارتن نیشکر از سطح زمین های نیشکر این شرکت، ۱۰۰ هزار تن شکر در این شرکت تولید شود.
ناصر مجدی افزود: حدود ۳۰ درصد از برداشت محصول نیشکر امسال به صورت سبز برداشت می شود و درصدد هستیم که در سال های آتی این مقدار به تدریج افزایش پیدا کرده و در نهایت بتوانیم به سمت برداشت کاملاً سبز حرکت کنیم تا گام های مفیدی در جهت حفظ محیط زیست برداریم.
وی اضافه کرد: کشت و صنعت امام خمینی(ره) در ۱۶سال گذشته با برداشت بیش از۴/۱۳میلیون تن نیشکر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن شکر تولید و به بازار عرضه کرده است.
مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر با اشاره به کسب رکورد برش، حمل و استحصال شکر در پایان بهره برداری گذشته و همزمان با آغاز سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خاطر نشان کرد: کشت و صنعت امام خمینی(ره) با برداشت ۱۳هزار و ۳۰ تن نیشکر و استحصال یک هزار و ۳۷۶ تن شکر در روز و در مجموع با برداشت ۸۴۵ هزار تن نیشکر و تولید حدود ۹۰ هزار تن شکر توانست در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب با تلاش مضاعف و با تمام توان فعالیت کند.
در کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول بکار بوده و به صورت غیرمستقیم این میزان اشتغال تا ۱۵ هزار نفر نیز می رسد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر و در بخش شعیبیه واقع شده است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php