سه شنبه
۳ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 12518
۱۱:۲۲:۰۰ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
206 views
آیار برزیل قادر خواهد بود رکورد فرآوری نیشکر در فصل تولید ۱۷-۲۰۱۶ بدست آورد؟

آیار برزیل قادر خواهد بود رکورد فرآوری نیشکر در فصل تولید ۱۷-۲۰۱۶ بدست آورد؟

نیشکرنیوز – به نظر می­رسد در خصوص رسیدن برزیل به رکورد تولید محصول نیشکر در سال ۱۷/۲۰۱۶ (آوریل/مارس)، یک اتفاق نظر عمومی وجود دارد. با این حال برخی­ منابع صنعت انتظار دارند بخش صنعت در منطقه مرکز/ جنوب برزیل بتواند ۶۴۰ تا ۶۵۰ میلیون تن نیشکر را خرد کند لیکن بیشتر متخصصین معتقدند که مقدار ...

نیشکرنیوز – به نظر می­رسد در خصوص رسیدن برزیل به رکورد تولید محصول نیشکر در سال ۱۷/۲۰۱۶ (آوریل/مارس)، یک اتفاق نظر عمومی وجود دارد. با این حال برخی­ منابع صنعت انتظار دارند بخش صنعت در منطقه مرکز/ جنوب برزیل بتواند ۶۴۰ تا ۶۵۰ میلیون تن نیشکر را خرد کند لیکن بیشتر متخصصین معتقدند که مقدار نهایی نیشکر خرد شده بین ۶۲۰ تا ۶۳۰ میلیون تن خواهد بود.

حقیقت این است که در دوره فعلی، حجم عظیمی از نیشکر برای آسیاب وجود خواهد داشت. بدلیل شرایط مرطوب آب و هوایی، مقدار محصول جدید نیشکر تولیدی بیش از سال ۲۰۱۵ خواهد بود. علاوه بر این تخمین زده می­شود که مقدار نیشکر معوقه از سال گذشته نیز به بالاترین سطح خود (یعنی حدود ۴۰-۳۰ میلیون تن) برسد.

بنابراین بحث کمی در زمینه مقدار نیشکر وجود دارد. با این حال ممکن است این سوال مطرح شود که آیا صنعت برزیل قادر به فرآوری این مقدار زیاد نیشکر خواهد بود یا خیر؟. علاوه بر این­ها، این بخش طی چند سال اخیر در بحران بوده است و پیامد آن، تحت فشار قرار گرفتن سرمایه گذاری در بخش تجهیزات آسیاب بوده است. ضمناً بحران سیاسی رایج در این کشور، تاثیر مستقیمی بر سودآوری تولیدکنندگان شکر و اتانول داشته است چرا که این عامل به نوبه خود، روی ارزش پول ملی کشور و به تبع بر رقابت صنعت در بازار جهانی تاثیرگذار است.

در واقع پایان شرایط آب و هوایی ال نینو[۱] می­تواند به افزایش بازده شکر کمک خواهد کرد زیرا این تغییر وضعیت، میزان شکر قابل استحصال [۲](TRS) را افزایش داده و تعداد روزهای از دست رفته برای برداشت (به علت گسترش بارندگی) را کاهش می­دهد. با این حال، این یک چالش بزرگ برای فرآوری حجم نیشکر مورد نظر خواهد بود.

[real3dflipbook id=”6″]

[۱] – El Niño

[۲] – Total Recoverable Sugars

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php