پنج شنبه
۲۸ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 44718
۱۴:۲۷:۰۸ - شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
121 views
استخدام غیربومی‌ها در شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی کذب محض است

استخدام غیربومی‌ها در شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی کذب محض است

خبرگزاری ایرنا:در حالی که تعداد زیادی از جوانان شهرستان کارون بیکار هستند، شرکت نیشکر سلمان فارسی نیروهای غیر بومی را به کار می گیرد. یکی از این معترضان که خواست نامش در خبر ذکر نشود به خبرنگار ایرنا گفت: استخدام های بی ضابطه این شرکت، آلودگی و سوزاندان مزارع نیشکر که منجر به بارش خاکستر ...

خبرگزاری ایرنا:در حالی که تعداد زیادی از جوانان شهرستان کارون بیکار هستند، شرکت نیشکر سلمان فارسی نیروهای غیر بومی را به کار می گیرد.
یکی از این معترضان که خواست نامش در خبر ذکر نشود به خبرنگار ایرنا گفت: استخدام های بی ضابطه این شرکت، آلودگی و سوزاندان مزارع نیشکر که منجر به بارش خاکستر در کوت عبدا… – مرکز شهرستان کارون در روزهای گذشته شده، دلیل این تجمع است.
مدیرعامل شرکت سلمان فارسی در گفت و گو با ایرنا با رد به گفته وی ادعای تجمع کنندگان در خصوص استخدام های غیر بومی این شرکت گفت: در هشت سال اخیر که مسئولیت اداره شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی را به عهده دارم، تمامی نیروهای به کار گرفته شده بومی و از ساکنان روستاهای اطراف کشت و صنعت و شهرستان شادگان، کارون و اهواز هستند.
گودرز سلطانی بیان کرد: اسناد استخدام افراد بومی در این شرکت موجود است و لذا ادعاهای طرح شده کذب است.
مدیرعامل شرکت سلمان فارسی بیان کرد: استراتژی شرکت توسعه نیشکر درخصوص اشتغال، در اولویت نخست تامین نیروی انسانی از روستاهای حاشیه طرح، در اولویت دوم از شهرهای همجوار و در گام سوم تامین نیروی انسانی از کل استان خوزستان است.
وی یادآور شد: در حال حاضر روستاییان همجوار طرح، حلقه تکمیل کننده مکانیزاسیون بخش کشاورزی شرکت محسوب شده و علاوه بر نیروهای شاغل روستایی، پیمانکاران روستایی، مهمترین حلقه تامین کننده نیروی انسانی فصلی شرکت هستند و در کنار شرکت، مجموعه عملیات کشاورزی را تکمیل می‌ کنند.
سلطانی در رابطه با وضعیت اشتغال در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی عنوان کرد: در حال حاضر در مجموع حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۹۹٫۶ درصد نیروهای بومی و ۴ دهم درصد را نیروهای غیر بومی تشکیل می دهند.
شرکت نیشکر سلمان فارسی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که با تامین بخشی از نیاز شکر کشور، سایر محصولات پایین‌ دستی نیشکر شامل الکل، باگاس ، ملاس، خمیرمایه، کاغذ و MDF را تولید می کند.
این شرکت که در کیلومتر ۴۰ جاده اهواز-آبادان واقع شده و در سال ۱۳۸۴به بهره برداری رسید.
محصول این شرکت تنها شکر خام است که در سطحی بیش از ۱۲ هزار هکتار از مزارع این شرکت کشت می شود.
کارخانه کشت و صنعت سلمان فارسی هم اکنون دارای ظرفیت تولید یک میلیون تن نیشکر در هر فصل زراعی، تولید حدود ۱۰۰ هزار تن شکر خام، تولید ۳۳۰ هزار تن باگاس و ظرفیت تولید ۳۳ هزار تن ملاس است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php