جمعه
۲۹ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 19882
۵:۳۸:۴۸ - سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵
11 views
افزایش ۱٫۲۴ درصدی شاخص قیمت محصولات گاوداری‌های صنعتی نسبت به سال قبل/ خوزستان بیشترین و زنجان کمترین شاخص قیمت

افزایش ۱٫۲۴ درصدی شاخص قیمت محصولات گاوداری‌های صنعتی نسبت به سال قبل/ خوزستان بیشترین و زنجان کمترین شاخص قیمت

نیشکرنیوز: مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ایانا، شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در فصل تابستان امسال به عدد ۲۱۶٫۶۳ رسید که نسبت به فصل قبل ۰٫۵۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱٫۲۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد. ...

نیشکرنیوز:


مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایانا، شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در فصل تابستان امسال به عدد ۲۱۶٫۶۳ رسید که نسبت به فصل قبل ۰٫۵۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱٫۲۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین نرخ تورم نسبت به دوره مشابه سال قبل ۰٫۷۹ درصد را نشان می‌دهد.

بنا بر این گزارش، در فصل مورد بررسی شاخص قیمت اقلام غیر از گاو شیری با افزایش روبه‌رو بوده است، به‌طوری که شاخص قلم گاو و تلیسه با ۱٫۹۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، با بیشترین افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل با ۴٫۰۸ درصد کاهش روبه‌رو بوده؛ در حالی که شاخص قلم گاو شیری ۰٫۲۵ درصد کاهش را نسبت به فصل قبل تجربه کرده است.

در فصل مورد بررسی شاخص قیمت استان خوزستان با ۹٫۹۶ درصد افزایش در شاخص کل نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را نشان می‌دهد، در حالی که شاخص قیمت استان مذکور نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۸٫۰۸ درصد افزایش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: شاخص قیمت استان زنجان با ۷٫۱۱ درصد کاهش در شاخص کل نسبت به فصل قبل با بیشترین کاهش روبه‌رو بوده، اما شاخص قیمت استان مذکور نسبت به فصل مشابه سال قبل با ۹٫۳۰ درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

همچنین در جدولی که توسط مرکز امار منتشر شده، شاخص قیمت تولید شیر در تابستان ۹۵ نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱٫۲۸ درصد کاهش داشته که این عدد در تابستان ۹۴ نسبت به فصل مشابه سال ۹۳ به میزان ۳٫۳۹ درصد افزایش را تجربه کرده است./

V-950825-01

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php