جمعه
۲۹ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 4602
۱۹:۴۶:۴۹ - سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴
270 views
افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی راندمان آبیاری در شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)

افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی راندمان آبیاری در شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)

نیشکرنیوز – ناصر مجدی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) گفت:  با اقداماتی که در شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی اجرایی شده اند توانستیم با بهینه سازی مصرف آب راندمان آبیاری در این شرکت را به بیش از ۵۰ درصد برسانیم در حالیکه متوسط راندمان آبیاری در کشور حدود ۳۰ ...

نیشکرنیوز – ناصر مجدی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) گفت:  با اقداماتی که در شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی اجرایی شده اند توانستیم با بهینه سازی مصرف آب راندمان آبیاری در این شرکت را به بیش از ۵۰ درصد برسانیم در حالیکه متوسط راندمان آبیاری در کشور حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد می باشد که این امر افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی راندمان آبیاری را در این شرکت نشان می دهد.

وی افزود: مساله آب یکی از مهمترین فاکتورها در بحث تولید پایدار است بنابراین در حفظ و استفاده بهینه از آن ما باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی بیان کرد: اگر ما نتوانیم زمین های کشاورزی خود را مدیریت کنیم و مواد غذایی مورد نیاز مردم را تامین کنیم دچار وابستگی به خارج می شویم و دستی که به خارج از مرزها دراز شود نمی تواند استقلال سیاسی و اقتصادی خود را حفظ کند و نمی تواند جایگاه مناسبی در جهان داشته باشد.

وی به ضرورت استفاده از تمام ظرفیت های موجود در کشت و صنعت امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: در مدت بهره برداری از کارخانه خوراک دام شعیبیه، از محصول این کارخانه به صورت محدود صادراتی به برخی کشورهای همسایه انجام شده و با توجه به وجود کارخانه و بازار مناسب آن قابلیت پرورش گاو، گوسفند و شتر مرغ وجود دارد. همچنین می توان با استفاده از سالن های سرپوشید بدون استفاده مفید شرکت، به منظور تولید قارچ های صدفی اقدام کرد.

ناصر مجدی در ادامه گفت: امسال ما از نظر استحصال قند رکوردهایی را به دست آوردیم که در تاریخ صنعت نیشکر ایران واقعا بی سابقه است و در تمام دنیا تا حالا نشده است که از هر ۱۰۰ تن نیشکر ۵/۱۱ تن شکر استحصال شود. ما امسال موفق شدیم از مقدار ۷۷۰ هزار تن نیشکر حدود ۸۷ هزار تن شکر تولید کنیم که این رکورد هم در ایران و هم در دنیا برای سال ها خواهد ماند.

وی افزود: این رکورد نشان می دهد که زمین های خوزستان واقعا مستعد تولید نیشکر است و خوشبختانه درآمدی که از این استحصال شکر برای شرکت به دست می آید درآمد قابل توجهی است که با هیچ یک از محصولات کشاورزی قابل مقایسه نیست.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی بیان کرد: هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی اگر به صنایع پایین دستی نیشکر توجه کنند می تواند سرمایه گذاری بسیار خوبی در این راستا انجام بشود که این امر قطعا باعث افزایش درآمد ملی، افزایش اشتغال و کارآمدی استان خوزستان خواهد شد.

مجدی در مورد پیش بینی تولید سال زراعی آینده این شرکت خاطرنشان کرد: ما به احتمال بسیار قوی برای سال آینده بیش از ۱۰۰ تن نیشکر در هکتار خواهیم داشت و فرض کنید اگر ما ۱۱ درصد قند گیری را هم داشته باشیم سال آینده امیدوار هستیم ۱۱ تن شکر از هر هکتار نیشکر تولید کنیم.

شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی می باشد که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.

ناصرمجدی

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php