جمعه
۲۹ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 12722
۱۰:۵۶:۲۶ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
91 views
افزایش ۳۰درصدی تولید شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

افزایش ۳۰درصدی تولید شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر از افزایش ۳۰درصدی تولید شکر سفید در این شرکت نسبت به سال گذشته زراعی خبر داد. ...

به گزارش نیشکرنیوز رضا شهریور معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر اظهار داشت: در سال زراعی ۹۵-۹۴ حدود ۷۹۱هزار تن نیشکر از سطح ۹ هزار و ۸۸۵هکتار از اراضی این شرکت برداشت شد که از این میزان ۸۱هزار تن شکر به ارزش یک هزار و ۸۰۰میلیارد ریال تولید شد.
وی گفت: میزان تولید شرکت در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در مقایسه با تولید ۵۷هزار تنی شکر در سال زراعی ۹۴-۹۳ حدود ۳۰درصد رشد نشان می دهد.
شهریور ، بهسازی شبکه های آبیاری و زهکشی ، شناسایی نقاط ضعف و ایجاد انگیزه در نیروی انسانی کارآمد ، شرایط مناسب آب و هوایی و اصلاح خاک را از دلایل افزایش تولید نیشکر و شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر که در ۵۵کیلومتری جنوب اهواز واقع شده عنوان کرد و افزود: این شرکت از بین هفت شرکت تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی رتبه اول در تولید شکر و از لحاظ میزان عملکرد در واحد سطح رتبه سوم را کسب کرده است.
معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر میانگین برداشت نیشکر در واحد سطح را در این شرکت ۸۷تن در هکتار بیان کرد و گفت: این میزان عملکرد در واحد سطح در مقایسه با سال زراعی گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است و بر اساس هدف گذاری این شرکت در سال زراعی ۹۶-۹۵ میانگین برداشت نیشکر در واحد سطح به یکصد تن در هکتار و تولید یک میلیون تن نیشکر از سطح ۱۰هزار هکتار خواهد رسید.
شهریور متوسط برداشت نیشکر در واحد سطح در کوبا و برزیل که از کشورهای مطرح در تولید نیشکر جهان هستند را حدود ۷۰تن در هکتار بیان کرد و گفت: استان خوزستان به دلیل بهره مندی از آب و آفتاب مناسب یکی از مناطق مستعد کشت نیشکر در جهان است.
وی بروز پدیده ریزگردها در سال های اخیر را یکی از مشکلات و چالش های تولید نیشکر در استان خوزستان عنوان کرد و افزود: ریزگردها به جهت آنکه عمل فتوسنتز در گیاه نیشکر را دچار اختلال می کند و سبب کاهش تولید و آفت می شود همواره یکی از دغدغه های مسئولان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده است.
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با هفت شرکت و ۸۴هزار هکتار اراضی زیرکشت در دهه ۷۰فعالیت خود را با هدف دسترسی به تولید ۷۰۰هزار تن شکر سفید در سال شروع کرد.
پیش بینی شده با پایان فصل برداشت نیشکر در این هفت واحد نیشکری ، حدود ۵۷۰هزار تن شکر سفید تولید شود که در مقایسه با سال گذشته زراعی حدود ۶۵هزار تن افزایش نشان می دهد.
نیاز سالانه کشور به شکر حدود دو میلیون و ۳۰۰هزار تن است که با احتساب دو واحد نیشکری هفت تپه و کارون ، استان خوزستان به تنهایی حدود یک سوم نیاز کشور به شکر را تامین می کند.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php