نیشکرنیوز:

اولین و بزرگ‌ترین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور از ۲۵ تیر تا ۳ مرداد ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این رویداد ملی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان برگزار می‌شود، حدود ۲ هزار دانشجوی دختر و پسر در قالب ۱۲۰ تیم دانشگاهی از دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و… به رقابت خواهند پرداخت.

در مراسم افتتاحیه مسابقات دختران که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران گفت: ورزش تنها برای تربیت بدنی نیست، همانطور که آموزش و پژوهش تنها برای یادگیری نیست. بین آموزش و پژوهش و فرهنگ مرزی وجود ندارد و ورزش نیز جنبه‌های مختلف زندگی مانند صبر، همزیستی و تعامل را به انسان یاد می‌دهد.

رئیس دانشگاه تهران، از دانشجویان و ورزشکاران خواست در عین رقابت رفاقت داشته باشند و اولین پیروزی را رفاقت و دوستی و کارگروهی خواند.

در ادامه مراسم، دکتر صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویی، درخصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های وزرات علوم در عرصه ورزش گفت: ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و رقابت‌های بین‌المللی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد که در خصوص ورزش همگانی با تجربه چندساله در مجموعه دانشگاه‌ها تصمیم گرفتیم در سطح ملی این رویداد را برگزار کنیم که ۲۰۰۰ دانشجوی دختر و پسر در این المپیاد شرکت کردند.

وی درباره اهداف و برنامه‌های وزارت علوم در این عرصه گفت: تلاشمان بر این است که امکانات بیشتری برای دانشجویان فراهم کنیم که در این باره ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی از امکانات ورزش همگانی بهره‌مند شدند و در سال جدید ۱۰۰ خوابگاه دیگر را نیز تجهیز خواهیم کرد.

صدیقی با ابراز نگرانی از اینکه ۲۶ درصد از دانشجویان، فعالیت و تحرک بدنی مناسب و کافی ندارند، گفت: امیدواریم چنین برنامه‌هایی موجب رونق ورزش همگانی در بین دانشجویان شود.

در آغاز این مراسم، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: المپیاد ورزشی هر چند صبغه قهرمانی ندارد اما یک امر مهم در آن دیده می‌شود که باید قدر دانست و آن تلاش شما برای مشارکت در یک امر جمعی و پیدا کردن روحیه گروهی است.

وی افزود: این رخداد به نهادینه شدن فرهنگ ورزش همگانی در سراسر کشور کمک خواهد کرد.

در ادامه مراسم، دکتر پورکیانی، مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و فعالیت بدنی را جزو فرهنگ هر کشور خواند و هدف از برگزاری این رویداد ملی را توسعه ورزش همگانی و جذب دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان نسبت به این مهم بیان کرد. وی این رویداد را الگوی تعامل و هم‌افزایی در بین دانشجویان دانست.

در این مراسم تیم‌های شرکت کننده از ۹۳ دانشگاه و موسسه آموزش عالی رژه رفتند و در پایان سوگند نامه‌ای توسط یکی از دانشجویان قرائت شد.

انتهای پیام

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید