جمعه
۲۹ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 32787
۹:۵۷:۰۰ - سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
7 views
امنیت غذایی در محصولات کشاورزی افغانستان تقویت می‌شود

امنیت غذایی در محصولات کشاورزی افغانستان تقویت می‌شود

نیشکرنیوز: وزارت کشاورزی ایالات متحده امریکا۱(USDA) مبلغ ۵۵۰ هزار دلار امریکا را برای کمک به کشور افغانستان تحت پروژه ای با عنوان تقویت امنیت غذایی و همکاری در بخش کشاورزی با پاسخ مؤثر و بشردوستانه اهدا کرد. به گزارش ایانا از سایت “ریلایف وب” هدف این پروژه، افزایش ارتباط و کارآیی امنیت غذایی و پشتیبانی ...

نیشکرنیوز:

وزارت کشاورزی ایالات متحده امریکا۱(USDA) مبلغ ۵۵۰ هزار دلار امریکا را برای کمک به کشور افغانستان تحت پروژه ای با عنوان تقویت امنیت غذایی و همکاری در بخش کشاورزی با پاسخ مؤثر و بشردوستانه اهدا کرد.

به گزارش ایانا از سایت “ریلایف وب” هدف این پروژه، افزایش ارتباط و کارآیی امنیت غذایی و پشتیبانی از کشاورزی از طریق همکاری بهتر و طرفداری کردن از شرکای گروهی است.

شرکای اصلی این پروژه عبارتند از: وزرات کشاورزی، دامداری و آبیاری افغانستان۲(MAIL)؛ اداره ملی مدیریت بحران افغانستان؛ برنامه جهانی غذا۳(WFP) و سازمان های غیردولتی (NGOs) است.

مزایای به دست آمده از سوی سازمان های عضو و ناظر در بخش کشاورزی و امنیت غذایی۴(FSAC) است که در زمینه های مرتبط با امنیت غذایی، کشاورزی و یا پاسخ های بشردوستانه فعالیت می کنند.

فعالیت های اجرا شده شامل:

· تسهیل جلسات ماهیانه اف اس آ سی در سطح ملی و منطقه ای و مشارکت منظم در تمامی جلسات گروه های همکاری های درون بخشی و منطقه ای بشردوستانه؛

· حفظ و تقویت اطلاعات اولیه هشداردهنده گروه های کاری و ارزیابی این گروه ها؛

· تهیه و توزیع خبرنامه های سه ماهه اف اس آ سی، تابلوهای اعلان و نقشه های مکان هایی که در آن کار می شود و همچنین جزوه های ماهیانه از دستاوردهای گروه؛

· به روزرسانی مرتب پایگاه اطلاعات تماس گروه؛

· اشتراک اطلاعات اولیه هشدار دهنده درباره قیمت های بازار و شرایط اقلیمی مؤثر بر کشاورزی؛

· مرور پیشنهادات شرکای گروه برای تخصیص صندوق مشترک بشردوستانه و در نتیجه تصویب سه پیشنهاد به ارزش کل ۱٫۷۵ میلیون دلار امریکا؛

· رهنمودهای فنّی توزیع شده میان شرکا در بسته های پاسخ های بشردوستانه سال ۲۰۱۷؛

· رهبری ارزیابی امنیت غذایی فصلی سال ۲۰۱۶، انجام شده در ۳۴ استان کل کشور، و پشتیبانی قابل توجه در ارزیابی قبل از برداشت برای برآورد تولید محصول، که هر کدام از اینها در عملیات طبقه بندی بخش یکپارچه سازی امنیت غذایی آگوست ۲۰۱۶ اعلام شد. هر یک از این موارد کلید تدوین دیدگاه کلی نیازهای بشردوستانه و برنامه پاسخ های بشردوستانه سال ۲۰۱۷ است.

· توسعه طرح پاسخ های راهبردی اف اس آ سی در سال ۲۰۱۷؛

· ظرفیت سازی شرکا در ارزیابی نیازها، نوشتن گزارش، پیشنهادها و همکاری ها که نقش حیاتی آن برای جمع آوری پول و حصول اطمینان از پاسخ های هدفمند بیشتر اثبات شده است.

اثرات این پروژه عبارتند از:

· توانمندسازی سازمان فائو (FAO) و برنامه جهانی غذا برای حمایت های سیستماتیک از شرکا در سطح ملی و داخلی در زمینه برنامه ریزی هماهنگی، تجزیه و تحلیل و پاسخ؛ و کمک به بهبود اثرگذاری کلی گروه به عنوان مکانیزم هماهنگی عملیاتی.

· توانمندسازی شرکای اف اس آ سی برای کمک مالی ۱٫۴۸ میلیون دلاری در امنیت غذایی به مردم.

· کمک به افزایش ظرفیت محلی برای ارزیابی نیازها و هماهنگی پاسخ های بشردوستانه از طریق آموزش ها و کار ارزیابی دقیق در سطح ملی به کمک وزارت کشاورزی، دامداری و آبیاری افغانستان.

· بهبود دسترسی شرکا اف اس آ سی به اطلاعات برای رساندن بهتر آنان به اهداف برنامه هایشان و ایجاد همکاری و اجتناب از هم پوشانی.

پانوشت:

۱٫ United States Departments of Agriculture

2. Ministry of Agriculture, Irrigation and Livestock

3. World Food Programme

4. Food Security and Agriculture Cluster

ترجمه: مهشید جلالیان

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php