به گزارش نیشکرنیوز، در این بازدید همکاران از واحد در حال احداث پرورش ماهیان گرمآبی در سطح ۳۶ هکتار که  با مشارکت بخش خصوصی در حال ارزیابی می باشد بازدید بعمل آمد همچنین در ادامه همکاران از واحد تولید زغال بریکت که توسط بخش خصوصی در حال نصب و راه اندازی بود دیدن کردند.

 واحد تولید زغال بریکت  با تولید روزانه ۲۰ تن زغال قالبی با استفاده از ضایعات نیشکر می تواند بخشی از نیاز زغال کشور (۲۵۰۰ تن) را تأمین نماید که این مسئله در حفظ جنگلها و محیط زیست نقش موثری خواهد داشت.

در ادامه این بازید مهندس فلاح پور مدیر فعالیت های غیر نیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به گزارش دو سالانه فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری و رضایت مندی مدیران ارشد شرکت توسعه گفت: اساس این گزارش و هدف های برنامه ریزی شده، اشتغال زایی بیشتر برای نیروهای بومی و پیرامونی کشت و صنعت ها و کمک به اقتصاد منطقه در راستای اقتصاد مقومتی است.

وی گفت: در سال زراعی آتی کشت چغندر قند در کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی نیز در حد امکان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ایشان با تأکید بر لزوم یک شغله بودن مدیران غیرنیشکری، اظهار داشت: با توجه به پیگیریهای صورت گرفته و حمایت های مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر امیدواریم  انسجام در کارهای پیش رو، سرلوحه برنامه ریزی مدیریت غیرنیشکری در سال ۹۶ باشد.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اقدامات حمایتی از بیماران سرطان پستان در کشور مغفول مانده است/سرطان پستان ترسناک نیست

نیشکرنیوز: معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده معتمد جهاد