دوشنبه
۳۰ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 2305
۲۱:۵۰:۰۷ - شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳
409 views
با همکاری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دایره‌المعلومات کارون منتشر می‌شود

با همکاری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دایره‌المعلومات کارون منتشر می‌شود

کتاب دایره‌المعلومات مستندات، پتانسیل‌ها و چالش‌های رودخانه‌ی کارون به‌عنوان نخستین منبع استنادی در کشور درباره‌ی رودخانه‌ی کارون است که با توجه به ضرورت استناد پژوهشگران، دانشگاهیان، مسئولان و اهل رسانه به جنبه‌های مختلف علمی رودخانه کارون، به عنوان مرجع ارجاع محسوب می‌شود. به گزارش نیشکرنیوز و به از ایسنا این کتاب به صورت چند جلد ...

کتاب دایره‌المعلومات مستندات، پتانسیل‌ها و چالش‌های رودخانه‌ی کارون به‌عنوان نخستین منبع استنادی در کشور درباره‌ی رودخانه‌ی کارون است که با توجه به ضرورت استناد پژوهشگران، دانشگاهیان، مسئولان و اهل رسانه به جنبه‌های مختلف علمی رودخانه کارون، به عنوان مرجع ارجاع محسوب می‌شود.

به گزارش نیشکرنیوز و به از ایسنا این کتاب به صورت چند جلد و هر کدام از جلدها در چند فصل ارائه می‌شود که هر فصل به یکی از مباحث علمی رودخانه کارون می‌پردازد.

مباحث مختلف رودخانه‌ی کارون مانند اختصاص منابع آب، مصارف آب، چالش‌های زیست‌محیطی، آلودگی‌ها، مدل کیفی آب، بهداشت آب، مدیریت پایدار منابع آب، رسوب‌شناسی، امور باغبانی، نخیلات و فضای سبز، جانورشناسی و اکولوژی، فرسایش، فرهنگ سکونت، گردشگری، مهندسی سواحل، سازه‌های آبی باستانی، میراث فرهنگی، بررسی کمی آب و انتقال به بقیه حوزه‌ها از مباحث قابل ارائه در این دایره‌المعلومات است.

اساتید دانشگاه‌های شهرکرد، علوم و فنون دریایی خرمشهر، شهید چمران اهواز، پیام نور خوزستان، آزاد اسلامی خوزستان و علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و پژوهشگران مراکز پژوهشی مانند پژوهشگاه آبزی‌پروری جنوب کشور و اداراتی مانند اداره‌کل حفاظت محیط زیست و اداره‌کل شیلات استان و از شرکت‌هایی مانند شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، مولفان فصل‌های مختلف این دایره‌المعلومات هستند.

براساس این گزارش، کتاب دایره‌المعلومات مستندات، پتانسیل‌ها و چالش‌های رودخانه کارون تحت نظارت کمیته‌ی برگزاری کنفرانس ملی رودخانه کارون، گردآوری و تدوین می‌شود و امید است این دایره‌المعلومات به‌عنوان یکی از محصولات دبیرخانه کنفرانس ملی رودخانه، راهگشای علاقه‌مندان به پژوهش درباره رودخانه کارون و حل مسائل پژوهشی رودخانه باشد.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php