به گزارش نیشکرنیوز، محمود قدرتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی برای نخستین‌بار در بین شرکت‌های نیشکری ایران، موفق به دریافت گواهینامه GMP (شرایط تولید خوب) از حوزه معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شد.

مهندس قدرتی
مهندس قدرتی

وی افزود: برای گرفتن گواهینامه GMP بایستی ابتدا تمام الزامات مربوط به تولید با کیفیت را شناسایی و در مجموعه خود پیاده‌سازی کرد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی خاطرنشان کرد: این شرکت توانسته است با به‌وجود آوردن شرایط و زیر ساخت‌های مناسب که قسمتی از سامانه تضمین کیفیت هستند، اطمینان دهد محصول به‌طور یکنواخت و مناسب بر اساس استانداردهای کیفی تولید و مورد کنترل قرار گرفته که این مجموعه با اجرای این کارها موفق به دریافت این گواهینامه شده است.

وی تصریح کرد: این مدرک به‌معنای مناسب بودن شرایط تولید و بهداشتی بودن محصول تولیدی برای مصرف‌کنندگان است که با دست‌یابی به این گواهینامه گام بزرگی در جلب توجه مشتریان کسب خواهیم کرد.

به گزارش فارس، این شرکت اخیراً خط تولید شکر دارویی را که ماده اولیه کارخانه‌های داروسازی است راه‌اندازی کرده و سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن شکر دارویی تولید می‌کند.

GMP یا شرایط تولید خوب در برگیرنده اصولی است که مقدمه ای برای تضمین کیفیت و سلامت محصول در تمامی عرصه‌های تولید خواهد بود.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی خبر داد: اولین کارخانه تولید شکر دارویی در ایران به زودی در استان خوزستان بطور رسمی افتتاح می‌شود

به گزارش نیشکرنیوز، محمود قدرتی مدیرعامل شرکت کشت