دوشنبه
۲ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 18189
۱۶:۴۳:۰۰ - دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
163 views
برگزاری اولین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)

برگزاری اولین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)

مدیر فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در اولین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)اعلام نمود: هدف اصلی از برگزاری این نوع کارگاه ها بررسی و ارتقاء کیفیت فعالیت های غیرنیشکری است. ...

مدیر فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در اولین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)اعلام نمود: هدف اصلی از برگزاری این نوع کارگاه ها بررسی و ارتقاء کیفیت فعالیت های غیرنیشکری است.

به گزارش نیشکرنیوز، جعفر فلاح پور با بیان اینکه از جمله اهداف ما برای برگزاری کارگاه فعالیت های غیرنیشکری هماهنگی در عملیات واحدها و بیان نقاط قوت و ضعف پروژه ها و استفاده از تجربیات یکدیگر  و ارزیابی عملیات انجام شده و تجزیه و تحلیل و هدفمند نمودن آنها به صورت جدی مورد توجه قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه، آموزش و برنامه ریزی می تواند استعداد و توانمندی های موجود غیر نیشکری کشت و صنعت ها را شکوفا نماید و لازمه آن ایجاد بستر مناسب برای فعالیت ها می باشد که البته طرح توجیهی فنی- اقتصادی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و لذا ارزیابی کارشناسی فعالیت ها را امری ضروری و جدی دانستند که مدیریت کلان شرکت توسعه نیشکر نیز پشتیبان چنین فعالیتهایی خواهد بود.

ایشان اظهار کرد: کلیه فعالیت های غیر نیشکری نباید مزاحمت یا منافاتی با عملیات نیشکری ایجاد نماید.

در ادامه دکتر بوعذار بعنوان سخنران و مدعو در خصوص کارآفرینی و اهمیت اشتغال„زایی در فعالیت غیر نیشکری گفت: سه شاخصه اصلی یعنی مطالعه بازار، مطالعه فنی و مطالعه مالی اصول مهم در رابطه با فعالیت های اقتصادی غیر نیشکری هستند که باید به آنها توجه داشت.

وی اساس کارآفرینی و اشتغال زایی را ” ارزش آفرینی” یا ” ثروت آفرینی ” تعریف نمود و افزوند: توجه ویژه به موضوع آموزش در تمام سطوح و همچنین ارزیابی طرحهای ویژه غیر نیشکری با پشتوانه فنی و اقتصادی، قبل از شروع پروژه، از ضروریات است که باید مورد توجه قرار گیرند.

همچنین دکتر جافریان مشاور دفتر مدیریت فعالیت های اقتصادی غیر نیشکری اظهار نمودند: بازدیدهای گروهی باعث می شود ” گروه کاری” به ” کارگروهی ” منسجم تبدیل شده و روند بسیار مطلوبی برای توسعه فعالیت های غیر نیشکری همسو با سیاست های کلان توسعه نیشکر بوجود آورد.

وی اظهار کرد: آموزش نیروی انسانی در واقع بزرگترین سرمایه یک شرکت می باشد و توسعه برگزاری کلاس های تخصصی و آموزشی در سطح مدیران محترم عامل و معاونین محترم کشاورزی کشت و صنعت ها گامی مهم در هویت بخشیدن به فعالیت های غیر نیشکری خواهد بود.

 دکتر جافریان پیشنهاد نمودند که، ساخت سیلو برای جمع آوری سرشاخه های نیشکر موضوعی نو و ارزشمند است که می تواند منجر به تولید یک خوراک دام مطلوب و ماندگار در تامین نیاز غذایی دام ها و کاهش هزینه های تولیدی و حمل و نقل علوفه بسیار موثر باشد. البته ایشان تاکید نمودند برای این امر می بایست کار کارشناسی صورت گیرد.

dsc01010dsc01015dsc01012

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php