نیشکرنیوز:

به گزارش نیشکرنیوز و به نقل از بیزنس اینسایدر، این تغییرات از زمانی که “اپل” همراه با معرفی گوشی “۵s” در سال ۲۰۱۳، پردازنده ۶۴ بیتی را نیز عرضه کرد، شایعه شده بود.

“اپل” از همان زمان به توسعه دهندگان هشدار داده بود که برنامه‌های خود را به روز رسانی کنند.

اما ژانویه سال جاری، کاربران شروع به دریافت یک پیام هشدار کردند که برنامه‌های ۳۲ بیتی بر روی گوشی آنها زمانی که “iOS 11” در دسترس قرار بگیرد، کار نخواهد کرد.

در ماه ژوئن، “Gizmodo” متوجه شد که برخی از برنامه های ۳۲ بیتی از “App Store” ناپدید شده‌اند.

اما از زمان معرفی مدل “۵s” تا به حال، اکثر برنامه‌های ۳۲ بیتی با پردازنده‌های ۶۴ بیتی بدون هیچ مشکلی سازگار بوده‌اند. پس این تغییر نشان از چیست؟

می‌توان گفت که این تصمیم حاکی از این خواهد بود که “اپل” از ماه سپتامبر حمایت از قریب به ۲۰۰ هزار برنامه را متوقف خواهد کرد.

طبق گزارشات، در حال حاضر حدود ۱۸۷ هزار برنامه ۳۲ بیتی در “اپ استور” وجود دارد که تقریبا ۸ درصد از کل برنامه‌های موجود(حدود ۲٫۴ میلیون برنامه) را شامل می‌شود.

خبر خوشحال کننده برای آن دسته از کسانی که علاقه به برخی برنامه‌های ۳۲ بیتی دارند این که در صورتی که سیستم عامل خود را به روز نکنند، تا زمانی که این برنامه‌ها به طور کلی از “اپ استور” حذف نشده‌اند، می‌توانند همچنان از آنها استفاده کنند.

خوشبختانه برای تشخیص اینکه کدام یک از برنامه‌های گوشی شما ۳۲ بیتی است، یک راه ساده وجود دارد؛ به بخش تنظیمات گوشی بروید، گزینه “General” و سپس “About” را لمس کنید. حالا لمس گزینه “Applications” به شما نشان خواهد داد که کدام یک از برنامه‌هایتان ۳۲ بیتی هستند.

لازم به ذکر است که اگر گوشی شما فاقد برنامه ۳۲ بیتی باشد، با لمس گزینه “Applications” هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

انتهای پیام

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تمام فناوری‌های دلربای “iOS 11″+تصاویر

نیشکرنیوز: به گزارش نیشکرنیوز و به نقل از