چهارشنبه
۱ آذر , ۱۳۹۶
کد خبر : 34723
۱۰:۱۱:۴۹ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
5 views
تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در عرصه کشاورزی / ۷ صندوق استانی در عرصه منابع طبیعی شکل گرفت

تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در عرصه کشاورزی / ۷ صندوق استانی در عرصه منابع طبیعی شکل گرفت

نیشکرنیوز: تشکیل صندوق‌های حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، یکی از فعالیت‌هایی است که وزارت جهاد کشاورزی آن را به طور جدی دنبال می‌کند. به گزارش خبرنگار ایانا، مدیر امور مجامع شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی، امروز در مجمع عمومی صاحبان سهام صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور، گفت: به ...

نیشکرنیوز:

تشکیل صندوق‌های حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، یکی از فعالیت‌هایی است که وزارت جهاد کشاورزی آن را به طور جدی دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایانا، مدیر امور مجامع شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی، امروز در مجمع عمومی صاحبان سهام صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور، گفت: به تازگی صندوق پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی شکل گرفته که به عنوان یک صندوق ملی شناخته می‌شود.

داریوش اعرابی، افزود: سهامداران این صندوق شرکت‌های دانش بنیانی هستند که در زیربخش‌های مختلف کشاورزی فعالیت کرده و رشد و توسعه آن را رقم می‌زنند. بنابراین اگر در زمینه زنبورداری یا هر قسمت دیگری، شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند، می‌توانند با این صندوق‌ها همکاری کنند.

به گفته وی، در همین راستا هفت صندوق استانی در هفت نقطه کشور به صورت پایلوت تاسیس شده که در عرصه منابع طبیعی فعالیت دارند. البته سازمان جنگل‌ها نیز برای این بخش برنامه‌های خاصی دارد تا بعد از طی مراحل آزمایشی در تمام استان‌ها شعبه تشکیل دهد.

اعرابی معتقد است از آنجا که فعالان عرصه تولید عسل، از طبیعت و منابع طبیعی بهره‌برداری می‌کنند و به گونه‌ای اقتصادشان به این منابع گره خورده است، بنابراین می‌توانند در زمینه‌های مختلف با صندوق‌های منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی به دنبال توسعه صندوق‌های ملی-محصولی است، اظهار کرد: صندوق‌هایی مانند زیتون، کرم‌ابریشم، زنبورعسل و غیره در صورت تامین منابع مالی آن تشکیل خواهد شد که در این راستا بسیاری از موارد اعلام شده، تاسیس و در حال ارائه خدمات به اعضا هستند. به طور که اکنون بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در صندوق‌های کشور ذخیره شده است.

مدیر امور مجامع شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی، تعداد صندوق‌ها را در حال حاضر ۱۰۶ عدد دانست و عنوان کرد: حدود ۶۳ درصد سرمایه موجود، در صندوق‌های استانی ذخیره شده است که بیشترین آن مربوط به خوزستان با ۸۰ میلیارد تومان سرمایه می‌شود. البته صندوق‌های ملی نیز سرمایه قابل توجهی دارند که بیشترین آنها با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه، در بخش دامپروری است.

اعرابی بیان کرد: صندوق‌های شهرستانی که تعدادشان به ۴۷ مورد می‌رسد، همه فعالان عرصه کشاورزی را تحت پوشش قرار داده و بین ۱۱ تا ۱۲ درصد مجموع سرمایه‌ها را در اختیار دارند. البته در این میان شاهرود با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه، مقام نخست را دارد.

وی در ارتباط با صندوق‌های زنان روستایی و عشایری گفت: این بخش سهامداران خرد روستایی را در خود جا داده و در مجموع ۱۲ صندوق با ۰٫۵ درصد کل سرمایه را تشکیل می‌دهند؛ مبلغی که هم‌اندازه با صندوق‌های منابع طبیعی است.

این مقام مسئول، آموزش، توانمند سازی بیشتر فعالان، سفرهای خارج از کشور برای بازدید از پتانسیل‌های موجود در جهان، اطلاع رسانی فعالیت‌ها و تغییر روش‌ها و الگوهای خدمات رسانی برای افزایش بهره‌وری را از مهم‌ترین اهداف شرکت مادر تخصصی برای صندوق‌ها اعلام کرد و ادامه داد: سامانه جدیدی در ۱۰ صندوق به صورت پایلوت به اجرا درآمده که مطابق آن، تمام فعالیت‌های مربوط به این بخش در داخل آن سیستم انجام می‌گیرد. بنابراین سهامداران با کدی که در اختیار دارند، می‌توانند به راحتی وارد سامانه شده و علاوه بر ارتباط موثر با دیگر اعضا، اطلاعات را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

V-

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php