جمعه
۲۹ دی , ۱۳۹۶
کد خبر : 31299
۵:۰۰:۰۹ - دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶
11 views
تولید انبوه واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی در موسسه رازی

تولید انبوه واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی در موسسه رازی

نیشکرنیوز: رئیس بخش واکسن‌های بی‌هوازی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: تا پایان امسال حدود ۶ میلیون دز از واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی در این موسسه تولید می‌شود و از سال آینده نیز به طور رسمی میزان تولید این واکسن در موسسه رازی اعلام خواهد شد. به گزارش ایسنا، دکتر رضا پیله‌چیان با اشاره به ...

نیشکرنیوز:

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

رئیس بخش واکسن‌های بی‌هوازی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: تا پایان امسال حدود ۶ میلیون دز از واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی در این موسسه تولید می‌شود و از سال آینده نیز به طور رسمی میزان تولید این واکسن در موسسه رازی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا پیله‌چیان با اشاره به اینکه ظرفیت تولید واکسن‌های بی‌هوازی در این موسسه ۲۱۰ میلیون دز در سال است، اظهار کرد: این در حالی است که نیاز کشور به این نوع واکسن‌ها بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور، سالانه ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون دز است.

وی ضمن تفکیک واکسن‌های بی‌هوازی تولید شده در موسسه رازی، افزود: سالانه ۷۵ میلیون دز واکسن انتروتوکسمی چهار ظرفیتی، ۱۸ تا ۲۰ میلیون دز واکسن قانقاریای عفونی کبد و ۲ تا ۳ میلیون دز شاربن علامتی در این بخش تولید می‌شود که البته بر اساس نیاز، تولید این واکسن‌ها افزایش خواهد یافت.

رئیس بخش واکسن‌های بی‌هوازی موسسه رازی با بیان اینکه در سال گذشته نیز همین مقدار واکسن تولید شد، خاطرنشان کرد: تولید این واکسن‌ها توسط موسسه رازی مرکز و شعب آن در سطح کشور صورت می‌گیرد، اما بخش عمده واکسن قانقاریای عفونی کبد گوسفند در شعبه مشهد این موسسه با روش ابداعی جدید تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در این شعبه روش تولید واکسن در فرمانتور از سال ۱۳۷۲ پایه‌ریزی شد و در همین راستا حدود ۸۰ درصد واکسن قانقاریای عفونی کبد گوسفند با همین روش در موسسه رازی شعبه مشهد به تولید می‌رسد.

دکتر پیله چیان با اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۴ طرح تولید واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی در موسسه رازی آغاز شد، گفت: مجوز تولید و کنترل واکسن انتروتوکسمی توکسوئیدی توسط موسسه رازی دریافت شده و با کنترل سازمان دامپزشکی کشور در سال جاری تولید می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، رئیس بخش واکسن‌های بی هوازی موسسه رازی تاکید کرد: تا پایان سال حدود ۶ میلیون دز از این واکسن تولید می‌شود و از سال آینده نیز به طور رسمی میزان تولید این واکسن در موسسه رازی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php