چهارشنبه
۱ آذر , ۱۳۹۶
کد خبر : 5194
۱۹:۲۱:۵۳ - سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
166 views
تولید ۱۲میلیون قطعه زنبور تلنموس به منظور مبارزه با آفات نیشکر

تولید ۱۲میلیون قطعه زنبور تلنموس به منظور مبارزه با آفات نیشکر

مدیرعامل موسسه تحقیقات و آموزش توسعه نیشکر گفت: با هدف کمک به ارتقای کمی و کیفی محصول در مزرعه در سال زراعی ۹۴- ۹۵، ۱۲ میلیون قطعه زنبور تلنموس به منظور مبارزه بیولوژیک با آفات در این موسسه تولید می شود. امیر درخشان زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ...

مدیرعامل موسسه تحقیقات و آموزش توسعه نیشکر گفت: با هدف کمک به ارتقای کمی و کیفی محصول در مزرعه در سال زراعی ۹۴- ۹۵، ۱۲ میلیون قطعه زنبور تلنموس به منظور مبارزه بیولوژیک با آفات در این موسسه تولید می شود.

امیر درخشان زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زنبور تلنموس به جای استفاده از سموم شیمیایی و آفت کش که معایب زیست محیطی دارند برای مبارزه با مهمترین آفت نیشکر یعنی کرم ساقه خوار نیشکر به کار گرفته می شود.
وی اضافه کرد: احداث گلخانه گلدهی و راه اندازی آن، تولید بیش از ۱۲۰ هزار گیاهچه از طریق کشت بافت در ایستگاه شماره یک موسسه تحقیقات، معرفی دست کم گونه جدید نیشکری امید بخش و همچنین بهبود عملکرد سیستم آبیاری از اهداف و برنامه های مهم عملیاتی موسسه تحقیقات نیشکر در سال زراعی ۹۵-۹۴ است.
پروژه تکثیر و پرورش زنبور تلنموس با هدف جایگزینی مبارزه بیولوژیکی با آفات نیشکری به جای مصرف سموم شیمیایی اجرا شده است.
موسسه تحقیقات و آموزش نیشکر وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در ۴۵ کیلومتری جاده اهواز به خرمشهر(جاده امام جعفر صادق (ع) ) قرار دارد.
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده شکر با ظرفیت اسمی ۷۰۰هزار تن از این محصول استراتژیک با هفت واحد کشت و صنعت تابع امیر کبیر، امام خمینی(ره)، میرزاکوچک خان، سلمان فارسی، فارابی، دهخدا و دعبل خزاعی در خوزستان فعالیت دارد.
امسال حدود ۵۰۳هزار شکر سفید در واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تولید شد.

بر چسب ها: , ,
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php