نیشکرنیوز:

مرکز ایمنی مواد غذایی (CFS) دپارتمان بهداشت مواد غذایی و محیط (هنگ کنگ) اعلام کرد که با بررسی نمونه خیار وارداتی مشخص شد که حاوی مانده آفت کش بیش از حد قانونی است.

به گزارش ایانا از سایت “فرش پلازا”، یک سخنگوی CFS گفت: “CFS، نمونه خیار واردات جمع آوری شده را تحت برنامه نظارتی موا غذایی آزمایش کرد. نتایج آزمایش نشان داد که نمونه، حاوی سطح متامیل ۰٫۲۱ قسمت در میلیون (ppm)، یعنی ۲٫۱ برابر بیشتر از مقدار (باقیمانده مواد شیمیایی) مجاز (۰٫۱ ppm) بود.

در همین راستا چنانچه هر شخصی به واردات، تولید یا فروش مواد غذایی بدون در نظرگرفتن الزامات و مقررات مواد غذائی (مقررات ۱۳۲CM) مربوط به باقی مانده های آفت کش اقدام کند، مجرم شناخته شده و به حداکثر ۵۰ هزار دلار جریمه و شش ماه زندان محکوم می شود.

از آن جایی که این مقررات در تاریخ یکم اوت ۲۰۱۴ به اجرا درآمد، CFS بیش از ۱۱۰ هزار و ۵۰۰ نمونه غذا را در سطح واردات، عمده فروشی و خرده فروشی برای آزمایش باقی مانده آفت کش ها جمع آوری کرده و در مجموع ۱۹۰ نمونه سبزی و میوه باقی مانده های آفت کش بیش از حد مجاز تشخیص داده شده است.

این در حالی است که CFS نتایج نامطلوب استفاده از آفت کش ها در میوه ها از جمله ردیابی منبع و توزیع مواد غذایی مورد نظر و نمونه برداری برای آزمایش به منظور حفظ سلامت عمومی، پیگیری خواهد کرد و تحقیقات در حال انجام است.

ترجمه: فرحناز سپهری

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

چاپ سه‌بعدی ابرانفجار کهکشانی + تصاویر

نیشکرنیوز: به گزارش نیشکرنیوز و به نقل از