نیشکرنیوز:

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک گفت: دانشگاه اراک درصدد ایجاد پژوهشکده محیط زیست است.

محمد سلیمان‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص فعالیت‌های آموزشی زیست محیطی این دانشگاه گفت: با توجه به مسائل زیست‌محیطی و آلایندگی استان دو اقدام توسط این دانشگاه صورت گرفته است؛ در صدد ایجاد یک پژوهشکده محیط زیست هستیم و اگر امکان باشد مجوز تاسیس آن را اخذ خواهیم کرد. همچنین دانشجویان را تشویق می‌کنیم تا پایان‌نامه‌ها و پروپوزال‌هایی که ارائه می‌دهند، در ارتباط با کنترل آلایندگی‌های زیست‌محیطی باشد.

وی اظهار کرد: یکی از رویکردهای بزرگ همه دانشگاه‌های بزرگ توجه به دغدغه‌های زیست محیطی است و بر این اساس تلاش می‌کنند که سمت و سوی فعالیت‌هایشان در جهتی باشد که بتوانند حداقل یک مشکل زیست‌محیطی را حل کنند و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت بسیار زیاد مساله محیط زیست است.

معاون دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: همه مردم متاثر از مشکلات زیست‌محیطی هستند و تنفس هوای آلوده ارتباطی به طبقه اجتماعی ندارد، همه آن را وارد ریه‌های خود می‌کنیم؛ از این رو این دانشگاه نیز باید همچون دانشگاه‌های خوب دنیا دغدغه زیست محیطی داشته باشد. دانشگاه اراک این پتانسیل را دارد که بر روی این موضوع فعالیت کرده و تعامل بیشتری با اداره محیط زیست استان داشته باشد.

انتهای پیام

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بزرگترین ایستگاه شارژ خودرو در آلمان بنا می‌شود+تصاویر

نیشکرنیوز: به گزارش نیشکرنیوز و به نقل از