سه شنبه
۳ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 27465
۸:۲۳:۱۴ - یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
98 views
دو کارخانه کاغذ و الکل سوختی توسط توسعه نیشکر راه‌اندازی می‌شود

دو کارخانه کاغذ و الکل سوختی توسط توسعه نیشکر راه‌اندازی می‌شود

مهندس صادقی، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: دو کارخانه کاغذ و الکل سوختی توسط توسعه نیشکر راه‌اندازی می‌شود. به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: پروژه ۲۵۰هزارتنی تولید کاغذ چاپ و تحریر یکی از مهمترین پروژه های مشترک توسعه نیشکر است که با حدود ۱۸۰۰تا۲۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری ...

مهندس صادقی، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: دو کارخانه کاغذ و الکل سوختی توسط توسعه نیشکر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: پروژه ۲۵۰هزارتنی تولید کاغذ چاپ و تحریر یکی از مهمترین پروژه های مشترک توسعه نیشکر است که با حدود ۱۸۰۰تا۲۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری در واحد کشت و صنعت سلمان فارسی این شرکت اجرا خواهد شد.

نسیم صادقی افزود: کارخانه کاغذ علاوه بر نقش مهمی که در اشتغال زایی در منطقه خواهد داشت بواسطه اینکه از پسماند نیشکر یعنی باگاس استفاده می کند نقش زیست محیطی قبل توجهی دارد و همچنین ارزش افزوده ی قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد که از ابتدای امسال بحث فعالیت عملیاتی این کارخانه بسیار جدی شده است و تیم هدایت آن کاملاً در حال مستقر شدن هستند و فاینانس آن هم نهایی شده است.

نسیم صادقی ضمن اشاره به  بودجه ی ارزی ۴۵۰میلیون دلاری در این خصوص گفت: از آنجا که کاغذ چاپ و تحریر نقش مهمی در حوزه های فرهنگی دارد می تواند بعنوان یک صنعت مادر در حوزه فرهنگ تحول خوبی را در این زمینه ایجاد کند و امیدواریم که با شدت گرفتن فعالیت در جهت احداث این کارخانه بتوان ظرفیت های دیگری نیز که در این صنعت وجود دارد محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر همچنین از احداث کارخانه اتانول سوختی توسط شرکت الکل و خمیرمایه رازی یاد کرد و گفت: این کارخانه نیز در مجاورت شرکت الکل و خمیرمایه رازی در واحد دعبل خزاعی راه اندازی خواهد شد. این کارخانه به سرمایه گذاری ۵۰تا۶۰میلیارد تومان نیاز دارد که آن نیز تامین خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به پروژه تولید CO2 خشک(کربن فعال) اظهار داشت: طرح فرآوری کربن فعال به ظرفیت ۴۰هزارتن در سال از باگاس و دیگر پسماند های کشاورزی و مواد کربن دار در استان خوزستان با سرمایه گذاری سه هزار و سیصد و شصت میلیارد ریال در دستور کار این شرکت قرار گرفته است که نیمی از آن برای صادرات و مانده آن برای تامین نیاز صنایع در کشور در نظر گرفته شده است. این میزان تامین نیاز حدود دو درصد از بازار جهانی را هدف گرفته است.

 یاد آور می شود، کربن فعال یک فرآورده با ارزش است که ازپسماندهای کشاورزی وبا گاس ودیگرمواد کربن دار چون زغال سنگ ودر انواع گوناگون دراین طرح ساخته می شود وبرای کاربردهای پراهمیتی چون برداشتن آلاینده ها از آب و هوا فرآوری شده ودرصنایع بزرگ وکوچک ازشیمیایی ونفت وگاز وپتروشیمی ومعدن تاپالایش آب وپساب و صنایع غذایی ودارویی ونظامی ونیز به عنوان کاتالیست بکار  می رود.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php