ستار شکیبا مدیر عامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان در گفتگو با نیشکر نیوز اظهار داشت: برای نخستین بار اتوماسیون طباخی در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان راه اندازی شد. وی همچنین از بهینه نمودن مصرف انرژی و افزایش ۲ درصدی راندمان کارخانه این شرکت در بخش صنعت خبر داد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان خاطر نشان کرد:طرحهای تحقیقاتی و مطالعاتی که در این شرکت انجام گرفت در فرآیند تولید تاثیرات مثبتی داشته است که عمده ی طرح های مطالعاتی عبارتند از: شناسایی کانونهای آلودگی آفات،بررسی وضعیت شدت آلودگی در مزارع،هدف گذاری مناطق به شدت آلوده جهت رهاسازی زنبور،پایش و مدل سازی و کانون نوسانات سطح ایستایی(سطح آب زیر زمینی در مزارع) و مدیریت بهینه آبیاری و کود دهی.

شکیبا در زمینه مهمترین دستاوردهای بخش کشاورزی در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان اظهار داشت: کنترل بیولوژیک آفات نیشکر،افزایش تناژ نیشکر در واحد سطح،افزایش سطح زیر کشت از مهمترین فعالیت های شرکت در بخش کشاورزی بود.

وی افزود:پرورش و رهاسازی زنبور پارازیته کننده آفت کرم ساقه خوار(سزامیا)،نصب و راه اندازی تله های نوری،نصب و راه اندازی تله های فتوسلی و سعی در کاهش مصرف سموم از طریق نسبت کنترل میکانیکی علفهای هرز به نسبت کنترل شیمیایی آنها از مهمترین اقدامات کشت و صنعت میرزا کوچک خان در زمینه ی مبارزه بیولوژیکی می باشد.

Print Friendly

1 نظر

  1. غلامرضا صراف پور

    سلام و خسته نباشی به کلیه پرسنل شرکت های هفت گانه توسعه نیشکر و صنایع جانبی بخصوص کارمندان شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان که با تمام وجود برای تولید شکر با کیفیت تلاش می کنند. بنده بعنوان کارشناس اداره برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات از تمامی همکاران که در راستای بهبود هر چه بهتر فعالیت های نگهداری و سرویس و روانکاری تجهیزات تلاش می نمایند تشکر و قدردانی می نمایم. لازم به ذکر است که در بهره برداری سال گذشته با تلاش همین همکاران توانستیم بیشترین فعالیت pm و ثبت Em را نسبت به سال های قبل داشته و ماحصل آن کمترین خرابی تجهیزات را در سال های گذشته داشته باشیم . انشالله دربهره برداری سال جاری نیز بتوانیم نتایج بهتری نسبت به سال قبل داشته باشیم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

رکورد جدید تولید شکر در کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی

مدیر عامل کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی