مدیر عامل کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی گفت: برای نخستین بار در میان کارخانه‌های مشابه در کشور در امسال موفق به ثبت یک رکورد جدید شدیم.

به گزارش نیشکرنیوز، محمدامین روزبخش‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: برای نخستین‌بار در میان کارخانه‌های مشابه در کشور در سال بهره‌برداری ۹۶-۹۵ موفق به تولید ۱۶۸ هزار و ۸۳۹ تن شکر سفید در یک دوره بهره‌برداری شدیم.

وی افزود: ظرفیت اسمی واحد تصفیه شکر این شرکت به گونه‌ای طراحی شده که به طور متوسط ۶۰۰  تن در روز شکر سفید تولید کند اما همکاران این واحد تولیدی موفق شدند در یک بازه زمانی ۲۷۴ روزه فراتر از ظرفیت اسمی کارخانه روزانه بیش از ۶۱۶ تن شکر سفید تولید کنند که این رکورد  قابل توجهی در این زمینه محسوب می‌شود.

مدیر عامل کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه‌های ایران در افق ۱۴۰۴، بهبود بهره‌وری یکی از شاخصه‌های مهم بخش تولید محسوب می‌شود که در راستای تحقق این رویکرد و شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال پایدار، با انگیزه‌ای که در مجموعه همکاران این شرکت وجود دارد موفق شدیم به این رکورد دست پیدا کنیم.

وی آسیب شناسی کلیه روندهای تولید و عارضه‌یابی بخش صنعت، تبیین نگرش علمی در فرایند تولید شکر را از مهم‌ترین دلایل دست یافتن به این موفقیت عنوان کرد.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه نیشکر: تامین نیاز مصرف کنندگان با قیمت ۲۵۲۰ تومان در بورس کالا

روند قیمت شکر رو به کاهش بوده و قیمت این محصول تا قیمت مصوب ۲۵۲۰ تومان کاهش پیدا می کند زیرا واحدهای چغندرقند وارد مدار شده و در حال تولید است علاوه بر اینکه شرکتهای نیشکر هم تا یک ماه آینده وارد مراحل تولید می شوند و از طرفی مصرف روزانه و ماهانه این محصول رو به کاهش است.