سه شنبه
۱ اسفند , ۱۳۹۶
کد خبر : 24137
۱۰:۵۵:۵۶ - جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
15 views
سفر وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی به ایران

سفر وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی به ایران

نیشکرنیوز: ‘ماه سیو کئونگ’ وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی هفته آینده در صدر یک هیات ۲۵ نفره برای مذاکره با مقام های جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه همکاری های دوجانبه به تهران سفر می کند. به گزارش ایرنا از کوالالامپور ، وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی در سفر دو روزه خود به ...

نیشکرنیوز:

‘ماه سیو کئونگ’ وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی هفته آینده در صدر یک هیات ۲۵ نفره برای مذاکره با مقام های جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه همکاری های دوجانبه به تهران سفر می کند.
به گزارش ایرنا از کوالالامپور ، وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی در سفر دو روزه خود به تهران که از روز یکشنبه آغاز می شود با مقام های جمهوری اسلامی ایران از جمله ‘محمدرضا نعمت زاده’ وزیر صنعت، معدن و تجارت، ‘محمود حجتی’ وزیر جهاد کشاورزی و ‘علی نوبخت حقیقی’ رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
برگزاری سمیناری در خصوص چوب، برپایی نمایشگاه و سمیناری برای معرفی خواص روغن نخل (پالم)، بررسی احیاء مجدد دفتر منطقه ای روغن پالم در تهران و چگونگی ارتقای همکاری های دو کشور در زمینه کائوچو از برنامه های پیش بینی شده وزیر مالزیائی در سفر به تهران است.
وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی پیش از سفر به ایران به هند سفر کرده و با مقام های این کشور نیز برای توسعه همکاری ها مذاکره می کند.
دولت مالزی در بودجه سال ۲۰۱۷ میلادی توجه خاصی به افزایش صادرات در سه زمینه کائوچو، روغن پالم و چوب داشته و سفر ‘ماه سیو کئونگ’ به هند و ایران در راستای سیاست دولت این کشور در بودجه است.
در بودجه سال ۲۰۱۷ میلادی مالزی ۲۸۶ میلیون رینگیت (حدود ۷۲ میلیون دلار) برای افزایش صادرات روغن پالم، کائوچو، چوب و فلفل اختصاص یافته است. همچنین ۵۰ میلیون رینگیت (حدود ۱۲ میلیون دلار) برای انجام تحقیقات علمی به منظور افزایش کیفیت محصولات روغن پالم تخصیص یافته است که نشان از توجه دولت مالزی به این بخش از اقتصاد کشور است.
جمهوری اسلامی ایران یکی از واردکنندگان سنتی روغن پالم از مالزی است و به دلیل شرایط خاص طی سال های اخیر، اقدام به کاهش واردات این محصول از مالزی کرده است.
ایران در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۹٫۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۳ و در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۱۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ و در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز حدود ۱۹ درصد نسبت به سال قبل از آن واردات روغن پالم از مالزی را کاهش داده است.
یکی از اهداف سفر وزیر مالزیایی به ایران احیای مجدد بازار کشورمان برای واردات این محصول است و طبق اخبار منتشره در رسانه های مالزی، ‘ماه سیو کئونگ’ در نظر دارد با ارائه نتایج تحقیقات علمی، مضر نبودن این محصول را برای واردکنندگان کشورهای هند و ایران تشریح کند.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php