چهارشنبه
۱ آذر , ۱۳۹۶
کد خبر : 32017
۵:۵۴:۴۶ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
8 views
صادرات گندم و فرآوردهای آن افزایش می‌یابد

صادرات گندم و فرآوردهای آن افزایش می‌یابد

نیشکرنیوز: صادرات گندم با دستیابی کشور به خودکفایی در تولید و تامین این محصول استراتژیک از سال گذشته در دستور کار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفته است و در سالجاری از رونق نسبی برخوردار است. به گزارش ایانا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل این شرکت، گفت: یک میلیون تن صادرات گندم و فرآوردهای ...

نیشکرنیوز:

صادرات گندم با دستیابی کشور به خودکفایی در تولید و تامین این محصول استراتژیک از سال گذشته در دستور کار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفته است و در سالجاری از رونق نسبی برخوردار است.

به گزارش ایانا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل این شرکت، گفت: یک میلیون تن صادرات گندم و فرآوردهای آن را در سال ۹۶ خواهیم داشت و صادرات این محصول از میزان ذکر شده فراتر نخواهد رفت و ما تنها مقدار مازاد گندم با قیمت تضمینیخریداریشده را صادر خواهیم کرد.

یزدان سیف از افزایش صادرات گندم و آرد نسبت به سال گذشته خبرداد و افزود:در سالجاری صادرات گندم و فرآوردهای آن در کشور رونق گرفته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته استکهاین افزایش صادرات، نتیجه ایجاد ساز و کارهای لازم و افزایش تولید و خرید تضمینی گندم به وی‍‍ژه گندم دروم است.

وی اظهار کرد: کاهش تولید گندم در جهان،افزایش۴ درصدی قیمت جهانی را درپی داشته و همین موضوع، رقابت پذیری این محصول را برای ما ایجاد کرده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه از جمله اهداف ما از صادرات گندم، اشتغالزایی و رونق اقتصادی برای موسسات تولیدی است، تاکید کرد: در حوزه صادرات بیشتر هدفمان صادرات گندم دوروم، آرد و فرآوردهای آردی است و حتی المقدور از صادرات ماده اولیه و خام پرهیز می‌کنیم.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php