سه شنبه
۳۰ آبان , ۱۳۹۶
کد خبر : 14982
۱۷:۴۵:۲۵ - دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵
58 views
صرفه جویی ۶۵ مترمکعبی آب در هکتار شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا

صرفه جویی ۶۵ مترمکعبی آب در هکتار شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا با بیان اینکه استفاده بهینه از آب اصل اساسی در کشت و صنعت نیشکر دهخدا می باشد، گفت: آمار سال زراعی جاری صرفه جویی ۶۵ متر مکعبی آب در هر هکتار را نشان می دهد که این امر حاصل اصلاح روش های نگهداری سیستم آبیاری ...

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا با بیان اینکه استفاده بهینه از آب اصل اساسی در کشت و صنعت نیشکر دهخدا می باشد، گفت: آمار سال زراعی جاری صرفه جویی ۶۵ متر مکعبی آب در هر هکتار را نشان می دهد که این امر حاصل اصلاح روش های نگهداری سیستم آبیاری و ارائه آموزش های تئوری و عملی برای کاهش مصرف آب به هر نحو ممکن بوده است.

فریبرز کریمی زند افزود: بر اساس آمار رسمی ارائه شده توسط سازمان آب، کشت و صنعت نیشکر دهخدا در بین تمام کشت و صنعت های نیشکری کمترین برداشت و مصرف آب را در هکتار داشته است.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر دهخدا همچنین در خصوص برداشت سبز در شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا اظهار کرد: رویکرد این شرکت در برداشت نیشکر، همواره برداشت به صورت سبز بوده است اما در برخی موارد به دلیل رشد مناسب مزارع که منجر به ورس شدن (خوابیدن) نیشکر می گردد به ناچار برداشت بصورت سوخته انجام می شود اما به هر حال با توجه به تشکیل کارگروهی از سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست، بازرسی استان، بهداشت، دادستانی، استانداری و شرکت توسعه نیشکر و واحد دهخدا و با توجه به تهیه برنامه CPM، هر آنچه مورد تصویب این کارگروه قرار بگیرد در شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا به کار گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا از جمله واحدهای هفت گانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی می باشد که توانست در زمینه تولید نیشکر و شکر رکوردهای جهانی را(برای سومین سال متوالی) به نام خود ثبت نماید. این شرکت در ۲۵ کیلومتری شمال اهواز واقع شده است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php