دوشنبه
۲ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 18567
۱۵:۱۶:۱۲ - دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵
179 views
فعالیت های غیرنیشکری باید با هدف اشتغال زایی هدفمند و بهره وری بهینه اقتصادی صورت گیرند

فعالیت های غیرنیشکری باید با هدف اشتغال زایی هدفمند و بهره وری بهینه اقتصادی صورت گیرند

به گزارش نیشکرنیوز، مدیر فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در دومین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی گفت: فعالیت های غیرنیشکری باید با هدف اشتغال زایی هدفمند و بهره وری بهینه اقتصادی صورت گیرند، لذا توجه به پتانسیل های موجود در کشت و صنعت های نیشکری ...

به گزارش نیشکرنیوز، مدیر فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در دومین کارگاه فعالیت های غیرنیشکری شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی گفت: فعالیت های غیرنیشکری باید با هدف اشتغال زایی هدفمند و بهره وری بهینه اقتصادی صورت گیرند، لذا توجه به پتانسیل های موجود در کشت و صنعت های نیشکری از ضروریات است.

جعفر فلاح پور با بیان اینکه چرا “کارگروهی” در فعالیت های اقتصادی کم رنگ است و یا چرا ” برنامه ریزی بلند مدت ” در فعالیت های اقتصادی جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است، افزود:  همکاری و هماهنگی مناسب و بیشتر، اهمیت دادن به منافع جمعی و اولویت بخشیدن آن به منافع فردی و همچنین تربیت و آموزش فرهنگ ” کارگروهی” از جمله مواردی هستند که می توان با بکارگیری آنها رسیدن به اهداف اقتصادی مورد نظر را تسهیل کرد.

همچنین محمدحسین رمضانی مسئول فعالیت های اقتصادی واحد کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی در این کارگاه گفت: فعالیت های غیر نیشکری خوبی در کشت و صنعت سلمان فارسی از جمله؛ کشت کلزا، پرورش قارچ، کشت گندم و تولید خرما انجام شده است که به طور مثال، عملکرد مناسب زراعت کلزا در این کشت و صنعت باعث شده که در سال گذشته با زیر کشت بردن ۱۴۰ هکتار و برداشت ۱۷۵۰ کیلوگرم در هر هکتار حدود ۲۵۰ تن محصول کلزا به مراکز خرید تحویل شود.

وی افزود: همچنین۲۵۰ هکتار زمین در کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی به کشت گندم اختصاص یافت که عملکرد مطلوب ۴ تن در هر هکتار تولید گندم را به همراه داشت.

ایشان در خصوص توسعه سالن های پرورش قارچ خوراکی در شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی بیان کرد: با توجه به تولید مناسبی که در بحث پرورش قارچ داشته ایم، سطح زیر کشت قارچ را به ۴۰۰ مترمربع رسانده ایم که مراحل پایانی ساخت مستحدثات در حال انجام می باشد و همچنین کشت ۲۸۰ هکتار ماش از دیگر فعالیت های تابستان ۱۳۹۵ کشت و صنعت سلمان فارسی بود که هدف اصلی آن تولید کودسبز برای زمین های زراعی بوده که با برگرداندن ماش تولیدی در سطح ۲۳۰ هکتار این مهم انجام یافته است.

رمضانی در پایان برنامه های آتی مدیریت غیرنیشکری کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی را به شرح ذیل اعلام نمود:کشت گلخانه ای، کشت یونجه، شبدر، پرورش گاومیش، پرورش ماهی و تولید قند حبه. در نهایت ایشان ابراز داشت در صورت دریافت بذر چغندر قند و عقد قرارداد با کارخانه، آماده زیر کشت بردن ۵۰ هکتار از اراضی کشت و صنعت سلمان فارسی جهت کشت چغندرقند می باشد.

در ادامه دکتر جافریان مشاور دفتر مدیریت فعالیت های اقتصادی غیر نیشکری نیز گفت: واحد کشت و صنعت سلمان فارسی از جمله موفق ترین واحدها در بین هفت واحد شرکت توسعه نیشکر در بحث فعالیت های غیر نیشکری می باشد.

وی افزود: توجه به بازاریابی و برندسازی موضوع مهمی است که در ارتباط با تولید قارچ باید پیش بینی های لازم قبل از شروع پرورش آن صورت گیرد.

دکتر جافریان در پایان با تاکید بر اینکه، با ساخت سیلوی سرشاخه نیشکر و علمی نمودن این فعالیت بازار تولید جدیدی پیش روی کشت و صنعت ها باز خواهد شد، گفت: اما به هر حال تولید هر محصول جدید نیاز به یک پایلوت اولیه در کشت و صنعت ها دارد تا با بهره مندی از آن و ارائه یک الگو به سایر کشت و صنعت ها در این مسیر آگاهانه تر قدم بردارند.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php