fبه گزارش نیشکرنیوز، مدیر فعالیت های اقتصادی غیر نیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در چهارمین کارگاه فعالیت های غیرنشکری واحد امیرکبیر گفت: کشت و صنعت امیرکبیر پیشرو در فعالیت های غیرنیشکری می باشد که این امر در وهله ی اول به جهت توجه مدیر عامل آن شرکت و در وهله ی دوم فعالیت و پشتکار دست اندرکاران فعالیت های غیرنیشکری در واحد امیرکبیر می باشد.

جعفر فلاح پور با بیان اینکه برگزاری سخنرانی های علمی در راستای نیازسنجی همکاران غیرنیشکری کشت و صنعت ها می باشد تاکید کرد: اهداف مدیریت هلدینگ شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استفاده از داشته ها و اشتغال زایی در منطقه است و وجود جسارت در مدیران غیرنیشکری و تعامل کامل و ارزشمند با مدیران عامل واحدها را عنصر موفقیت دانست.

فلاح پور اظهار کرد: آموزش نیازی است که در همه سطوح همواره ضروری است و با توجه به خط مشی و اهداف تعیین شده توسط جناب مهندس نسیم صادقی مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در این راستا در حال برنامه ریزی می باشیم.

همچنین نوری زاده مدیر فعالیت های اقتصادی غیر نیشکری شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر گفت: در راستای انجام فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری در کشت و صنعت امیرکبیر، سال گذشته حدود ۲۶ تن ماهی گرمآبی برداشت شده و امسال نیز حدود ۴۰ تن پیش بینی برداشت داریم.

وی به پرورش ماهی متراکم اشاره کرد و افزود: ایشان ابراز داشتند در سال گذشته برای خرید بچه ماهی ” انگشت قد”  هزینه زیادی پرداخت کردیم ولی امسال با راه اندازی استخر نگهداری بچه ماهی، با خرید بچه ماهی یک گرمی، به این مهم پرداخته و تامین بچه ماهی سال تولیدی آینده را نیز تضمین نموده ایم.

نوری زاده در خصوص برنامه های آتی کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر اظهار کرد: پرواربندی بره و گوساله و تولید قند کله و شکسته از برنامه های آتی این کشت و صنعت می باشد و در حال حاضر نیز کشت کلزا، گندم، ماش، برنج و پرورش ماهی در حال انجام است.

در ادامه جافریان مشاور فعالیت های اقتصادی غیرنیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، شرکت کشت و صنعت امیرکبیر را موفق ترین واحد اقتصادی غیرنیشکری در تولید و تعامل در سطح عالی با مدیرعامل و معاونین و همسو با اهداف ترسیم شده دانست.

وی افزود: اعتقاد راسخ مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر به فعالیت- های اقتصادی غیرنیشکری در تامین احتیاجات داخلی کشت و صنعت و اشتغال زایی و تامین نیرو از روستاهای همجوار و تربیت ایشان در مسیر تولید و به عبارتی کارآفرینی را عامل پیشتاز بودن این کشت و صنعت در فعالیت های غیرنیشکری برشمردند.

جافریان در پایان با تاکید بر اینکه موضوع عرضه و تقاضا در پرورش قارچ نکته ای آگاهانه است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت:  تنوع در تولید هرچند در مقیاس کوچک با توجه به فضاهای بلا استفاده را تفکری موفق در کشت و صنعت های نیشکری دانست.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اقدامات حمایتی از بیماران سرطان پستان در کشور مغفول مانده است/سرطان پستان ترسناک نیست

نیشکرنیوز: معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده معتمد جهاد