دوشنبه
۳۰ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 27255
۷:۴۶:۰۷ - چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
93 views
مهندس صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبرداد: تولید بیش از ۵۸۳هزارتن شکر/ اختصاص بودجه ۲۶میلیارد تومانی برای تحقیقات نیشکر

مهندس صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبرداد: تولید بیش از ۵۸۳هزارتن شکر/ اختصاص بودجه ۲۶میلیارد تومانی برای تحقیقات نیشکر

به گزارش نیشکرنیوز، مهندس صادقی در گفتگو با خبرنگاران از تولید بیش از ۵۸۳هزارتن شکر خبر داد و گفت: ضریب استحصال شکر در طراحی کارخانه‌های توسعه نیشکر ۱۰ درصد تعریف شده بود اما خوشبختانه به یاری همکاران خلاق ما این ضریب استحصال امسال به ۱۱٫۴ درصد رسید و تقریباً تمامی واحدهای تابعه از این ضریب ...

به گزارش نیشکرنیوز، مهندس صادقی در گفتگو با خبرنگاران از تولید بیش از ۵۸۳هزارتن شکر خبر داد و گفت: ضریب استحصال شکر در طراحی کارخانه‌های توسعه نیشکر ۱۰ درصد تعریف شده بود اما خوشبختانه به یاری همکاران خلاق ما این ضریب استحصال امسال به ۱۱٫۴ درصد رسید و تقریباً تمامی واحدهای تابعه از این ضریب ۱۰ درصد عبور کرده‌اند و توانستند، استانداردهای تعریف شده را پشت سر بگذارند همین تلاش باعث شد با توجه به بروز عوارض محیطی همچون سرمازدگی، در مجموع به تولید ۵۸۳هزارتن شکر برسیم.

مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: توسعه نیشکر سهمی ۴۰ درصدی در تولید شکر در کشور دارد و امسال علاوه بر تولید ۵۶۲ هزار تن شکر، با اخذ مجوزهای لازم جهت واردات حدود ۲۳۰ هزار تن شکر خام (در راستای استراتژی ادغام تولید و تجارت) ظرفیت تامین حدود ۸۰۰ هزار تن شکر در کشور را محقق خواهد کرد و این امر خوزستان را تبدیل به بزرگترین و مهمترین تامین کننده یک محصول استراتژیک در کشور کرده است.

نسیم صادقی با اشاره به اختصاص بودجه ۲۶میلیارد تومانی تحقیقات در سال گذشته افزود: ۷۶ طرح پروژه تحقیقاتی کاربردی در دستور کار موسسه تحقیقات این شرکت قرار گرفته است که ۸۰ درصد آنها کاربردی، توسعه ای و پایه  و۶ درصد جهت‌دار می باشد. ۹ طرح در حوزه به‌نژادی، بیوتکنولوژی، اصلاح نژاد بر اساس مطالعات مولکولی و کشت بافت، ۲۸ طرح در حوزه گیاه پزشکی، آفات و بیماری‌های گیاهی، علف های هرز و غیره، ۲۰ طرح در حوزه به‌زراعی، آبیاری، زه‌کشی، خاک‌شناسی، تغذیه گیاه و زراعت و ۱۴ طرح در زمینه ماشین‌آلات و مکانیزاسیون بوده است.

وی گفت: در حوزه صنعت، تحقیقاتی  با هدف عارضه یابی انجام شد که در نهایت توانستیم ۱۴ حوزه اصلی و ۲۶ عارضه فرعی را بیابیم که در کار گروههای ویژه به آنها پرداختیم.  همچنین طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار محاسبات و شبیه سازی کارخانه شکر خام برای تحلیل عملکرد نقاط بهینه تولید یکی دیگر از دستاوردهای تحقیقاتی بود که در کنگره جهانی Issct در سال ۲۰۱۶ این گزارش ارائه شد.

وی با اشاره به همکاری موسسه تحقیقات نیشکر با ۹ موسسه تحقیقاتی و دانشگاه های  داخلی و خارجی اظهار داشت: همکاری با موسسات تحقیقاتی بین‌المللی هند و آلمان، برگزاری بیش از ۵ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزش تخصصی و انتشار ۴ کتاب تالیفی و ترجمه در سال ۹۵ برخی از فعالیت های تحقیقاتی که در موسسه تحقیقات شرکت توسعه نیشکر انجام شده است و برخی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php