دوشنبه
۲ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 36150
۱۶:۲۲:۰۰ - چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
153 views
نسیم صادقی مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی:  کلید حل بن‌بست‌های صنعت در دست شرکت‌های دانش بنیان است

نسیم صادقی مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی: کلید حل بن‌بست‌های صنعت در دست شرکت‌های دانش بنیان است

به گزارش نیشکرنیوز، مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: یکی از تجربه‌های ما در توسعه نیشکر همکاری با شرکت‌های دانش بنیان است ما در بخش‌‌های مختلف صنعت، چنانکه طبیعت کار اجرایی ایجاب می‌کند با مشکلاتی مواجه می‌شویم که حل آن مشکلات، کمک شایان توجهی به بهره‌وری صنعت در بخش‌های مختلف می‌کند. و ...

به گزارش نیشکرنیوز، مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: یکی از تجربه‌های ما در توسعه نیشکر همکاری با شرکت‌های دانش بنیان است ما در بخش‌‌های مختلف صنعت، چنانکه طبیعت کار اجرایی ایجاب می‌کند با مشکلاتی مواجه می‌شویم که حل آن مشکلات، کمک شایان توجهی به بهره‌وری صنعت در بخش‌های مختلف می‌کند. و از سوی دیگر با این مشکل تاریخی عدم ارتباط صنعت و دانشگاه نیز روبرو بودیم پس سعی کردیم برای فائق آمدن بر این مسائل، با شرکت‌های دانش بنیان ارتباط بر قرار کنیم چراکه فکر می‌کنیم این شرکت‌ها، میانجی مهمی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه هستند و در واقع همان حلقه مفقوده ارتباط صنعت و دانشگاه محسوب می‌شوند پس ما تلاش کردیم این نکته را تبدیل به یک باور عمومی کنیم و اعتماد لازم را ایجاد کنیم.

نسیم صادقی افزود: ما این ارتباط را با چند شرکت دانش بنیان در استان آغاز کردیم و در ابتدا حتی در بین خود ما، اجماع کاملی نبود که این جوانان بتوانند مشکلات بخش صنعت را حل کنند اما خوشبختانه این شرکت‌ها که اغلب میانگین سنی آنها کمتر از سی سال است کارهایی کردند تاریخی و حرکت‌های بسیار خوب و جدی در این زمینه آغاز شد. آنها جوان و خلاقند و پشتوانه علمی و نوجویی دارند و اغلب شرکت‌هایی ایده محورند و سرمایه چندانی ندارند ما سعی کردیم فضای کار برای آنها فراهم کنیم و با تبیین کردن درست مسائلمان، آنها را درگیر مسایل کردیم و آنها نیز با تمام توان وارد شدند و امروز بعضی از مسایل ما توسط این جوانان حل شده یا در حال انجام است، ما فکر می‌کنیم این شرکت‌ها و ارتباط با آنها یکی از مصادیق بارز توجه به اقتصاد مقاومتی است اقتصادی درون‌زا که از سویی متکی به خود و داشته‌های داخلی است و از سوی دیگر بدلیل نگاه علمی این شرکت‌ها و شکل گیری آنها بر بستر تکنولوژی‌های نو، مسلح به دانش جهانی نیز هستند، این همان استراتژی نگاه به درون بر بستری از دانش جهانی است. حالا دیگر همه در صنعت نیشکر به خوبی باور دارند که مساله محور بودن و ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان، که علم و تکنولوژی را در خدمت حل مسایل صنعت قرار داده‌اند روشی قابل اطمینان و قابل اتکاست.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خاطرنشان کرد: فاز نخست این ارتباط به خوبی انجام شده است، در گام دوم ما به این سمت حرکت می‌کنیم که همه پروژهای صنعت و کشاروزی را بعنوان یک پروژه دانش بنیان طرح کنیم و در همه پروژه‌های تحقیقاتی صنعت نیشکر، یکی از پایه‌های این تحقیقات ارتباط شرکت‌های دانش بنیان است و به همین خاطر موسسه تحقیقات نیشکر وظیفه ایجاد این ارتباط را بر عهده دارد.

من نیز همین جا از این شرکت‌ها دعوت می‌کنم که از طریق موسسه تحقیقات نیشکر ارتباط‌شان را با ما وسعت ببخشند، خوشبختانه با نگاهی که در پارک علمی و فناوری استان وجود دارد چشم‌اندار مساعدی برای این ارتباط وجود دارد که امیدواریم بیش از گذشته بتوانیم از این منبع غنی بهره‌ ببریم چراکه به گمان ما کلید حل بسیاری از بن‌بست‌ها و مشکلات صنعت، در دست شرکت‌های دانش بنیان است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php