مهندس داریوشی

مدیر محیط زیست شرکت توسعه نیشکر گفت: در راستای رعایت هرچه دقیقتر موازین و شاخص‌های محیط زیستی، پایش لحظه‌ای پارامترهای زیست محیطی لازم و ضروری است که خوشبختانه با نصب این تجهیزات این امکان فراهم شده است.

به گزارش نیشکرنیوز، عزیزالله داریوشی مدیر محیط زیست شرکت توسعه نیشکر افزود: مدیریت و برنامه‌ریزی برای رفع و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، بدون اتکاء به اندازه‌گیری‌ها و ثبت دقیق و قابل اطمینان داده‌ها ممکن نیست. از این رو سیستم پایش لحظه‌ای نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی‌های صنایع و حفظ کیفیت را در محیط ایفاء می‌کند. به بیان ساده‌تر زمانی می‌توان مدیریت مطلوب و تصمیم‌گیری بهنگام در حوزه آلودگی‌های زیست محیطی اعمال نمود، که داده‌های منابع کنترل آلاینده‌های صنایع به لحاظ صحت و دقت از اعتبار کافی برخوردار بوده و قابل تحلیل و پایش باشند.
وی خاطرنشان کرد: کلیه کشت و صنعت‌های هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی (کشت و صنعت‌های دهخدا، دعبل خزاعی، سلمان فارسی، حکیم فارابی، امیرکبیر، میرزاکوچک‌خان، امام خمینی(ره)) دارای پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های بهداشتی و صنعتی هستند بطوریکه این شرکت‌ها هیچگونه آلاینده صنعتی و بهداشتی به محیط و رودخانه وارد نمی‌کنند.
لذا این واحدها به منظور رعایت قوانین و الزامات زیست محیطی در شفاف‌سازی اطلاع‌رسانی از داده‌های خروجی تصفیه‌خانه‌ها، بصورت لحظه‌ای با هماهنگی اداره کل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان اقدام به تهیه و نصب تجهیزات پایش لحظه‌ای با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال برای هر کشت و صنعت نموده است. تا سازمان‌های مرتبط بخصوص سازمان حفاظت محیط زیست همواره در تمام ساعات شبانه روز شاهد خروجی استاندارد از تمامی تصفیه‌خانه‌های شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی باشند.

گفتنی است به مناسبت روز زمین پاک و عید مبعث پیامبر (ص) کشت و صنعت دهخدا نسبت به نصب تجهیزات فوق اقدام و بقیه واحدهای هفت گانه شرکت توسعه نیشکر نیز در حال تهیه، نصب و راه اندازی می باشند.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بزرگترین ایستگاه شارژ خودرو در آلمان بنا می‌شود+تصاویر

نیشکرنیوز: به گزارش نیشکرنیوز و به نقل از