یکشنبه
۱ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 40554
۹:۱۹:۲۹ - چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
18 views
هفته آینده 95 درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شود/  سیب های پادرختی برای تولید کنسانتره مصرف می شوند

هفته آینده 95 درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شود/ سیب های پادرختی برای تولید کنسانتره مصرف می شوند

نیشکرنیوز: محمود حجتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره فیلم هایی که در فضای مجازی در خصوص تلنبار شدن سیب های درختی نشان داده می شود، افزود: نمی توان به طور کلی در این باره گفت که وضعیت باغداران به لحاظ ارزان بودن محصول مناسب نیست. به گزارش ایرنا ، وی با ...

نیشکرنیوز:


محمود حجتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره فیلم هایی که در فضای مجازی در خصوص تلنبار شدن سیب های درختی نشان داده می شود، افزود: نمی توان به طور کلی در این باره گفت که وضعیت باغداران به لحاظ ارزان بودن محصول مناسب نیست.
به گزارش ایرنا ، وی با بیان اینکه باید روشن شود که کدام باغدار و در کجا با مشکل رو به رو شده است، گفت: به طور معمول در فصل برداشت هر محصولی، عرضه بر تقاضا پیشی می گیرد و همواره در هر محصول باغی، پس زدگی و افت قیمت پیش می آید.
وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: امسال در سیب درختی وضعیت خوب است و با تمهیداتی که از قبل شده و در کتاب لایحه مقررات صادرات و واردات نیز آمده، بر اساس آیین نامه های اجرایی نوعی یارانه غیر مستقیم صادراتی برای سیب پیش بینی کرده ایم به طوری که به نوعی صادرات این محصول را با واردات موز گره خورده است.
حجتی از تعیین تعرفه ترجیحی برای سیب درختی خبر داد و گفت: تعرفه ترجیحی برای این محصول در نظر گرفته شده است. فاصله ترجیحی در دولت افزایش قابل قبول پیدا کرد به طوری که بتواند پشتیبان سیب باشد.
وی در خصوص فیلم هایی که در فضای مجازی در خصوص سیب درختی نشان داده می شود، اظهار داشت: به روال هر سال سیب های درجه سه و چهار را عده ای می خرند و پیش از آنکه به سردخانه منتقل کنند، در زیر درختها تلنبار می کنند تا به کارخانه ها منتقل و تبدیل به کنسانتره شود.
وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: البته در این میان سیب های درختی مجلسی و با کیفیت وارد سردخانه می شوند.

خرید تضمیمی گندم
وی در خصوص خرید تضمینی گندم از کشاورزان گفت: در طی یک ماه گذشته هماهنگی لازم برای انتشار 20 هزار میلیارد ریال اوراق خزانه انجام شد که امروز در بورس عرضه می شود و نقدینگی حاصل از آن در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
حجتی اظهار امیدواری کرد، اوایل هفته آینده 95 درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شود و پنج درصد باقیمانده نیز تا پایان آبان ماه پرداخت خواهد شد.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php