به گزارش نیشکرنیوز مهندس نسیم صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی روز ۵شنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۵در مراسم راه اندازی آزمایشی کارخانه شکر قهوه ای در جمع مدیران توسعه نیشکر و جمعی از پرسنل کشت و صنعت میرزا کوچک خان اظهار داشت: امروز ما اینجا در واحد میرزاکوچک خان به گذشته که نگاه می کنیم درمی یابیم که باید به تلاش های صورت گرفته در اینجا افتخار کرد چرا که واحد میرزاکوچک خان سه حقیقت را اثبات کرد و من تصور می کنم که این حقیقت ها، حقایقی بزرگ هستند و اگر ما و همه مسئولین در هر جایگاهی که هستیم با درک و درایت و متناسب با استراتژی های توسعه، نگاه دقیقی به چنین ظرفیت هایی در استان کنیم بدون شک درس های بسیاری می توان از آنها گرفت.

وی گفت:حقیقت اول که بسیار مهم است این است که در جنوب خوزستان امکانات ویژه ای نهفته است که اگر به آنها توجه کنیم ظرفیت های غیر قابل مقایسه ای را نسبت به سایر استان ها در خوزستان خواهیم یافت ما در گذشته زمان های نا مناسب و سختی را در واحد میرزاکوچک خان پشت سر گذاشتیم، زمانی که ما در حال آماده سازی این واحد بودیم اینجا بیابان لم یزرعی بیش نبود و برای همه ما کاملاً محسوس بود که این اراضی یکی از ضعیف ترین زمین های توسعه نیشکر خواهد بود و اما امروز شما ثابت کردید که این توان را دارید که حتی نامرغوب ترین اراضی خوزستان را به بهترین اراضی استان تبدیل کنید. لذا با چنین روحیه ای است که کشور می تواند در بسیاری زمینه ها به خودکفایی برسد.

 حقیقت دوم اما این است که اگر در بدترین شرایط، مدیریت مناسبت اعمال شود موفقیت و تحول در دسترس خواهد بود. من حدود هفت سال پیش که شروع کردم یکی از نگرانی های من عدم سود دهی و عدم خودکفایی و مشکلات مالی واحد میرزاکوچک خان بود ما در اینجا مشکلات اجرایی فراوانی داشتیم اما خوشبختانه همین واحد بیشترین تحولات را در تولید پیدا کرد و این نشان دهنده این نکته است که اگر ظرفیت مدیریت، درست و بجا شناخته شود چنین تحولاتی قطعی است و من به همکارانم در این واحد افتخار می کنم.

 و اما حقیقت سوم این است که انسان مسلمان هر چقدر که ناسپاسی و کم لطفی و نامرادی ببیند نباید نا امید شود و ما نیشکری ها نیز هیچگاه نباید از این عزم جدی برای خدمت به این سرزمین مقدس کوتاه بیاییم و خوشبختانه این اتفاق در توسعه نیشکر افتاده و کارکردن برای مردم خوزستان از هر گروه و دسته و قومیتی که باشند افتخار آمیز است.

ایشان در خاتمه اظهارداشت:ما وظیفه داریم که فضایی بسازیم که علاوه بر امروزیان، نسل آینده نیز در یک فضای مناسبی نسبت به مملکتش عشق بورزد و تلاش کند و برای هم نوعانش فداکاری کند ما نباید بگذاریم نامرادی ها و کم لطفی ها عزم خدمت رسانی به این مردم را در ما تضعیف کند. و اینها حقایقی است که توسعه نیشکر اثبات کرد و از تمام کسانی که در این راه قدم بر می دارند سپاسگزام.

Print Friendly

1 نظر

  1. سه حقیقت ناب، که مرا به وجد آورد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

برداشت ۵٫۵ میلیون تن نیشکر و تولید بیش از ۵۸۰هزار تن شکر در سال جاری در خوزستان

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت:پیش