سه شنبه
۳ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 26077
۱۶:۴۹:۱۸ - دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
91 views
واحد میرزاکوچک خان نامرغوب ترین اراضی را به بهترین اراضی کشاورزی استان خوزستان تبدیل کرد

واحد میرزاکوچک خان نامرغوب ترین اراضی را به بهترین اراضی کشاورزی استان خوزستان تبدیل کرد

به گزارش نیشکرنیوز مهندس نسیم صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی روز ۵شنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۵در مراسم راه اندازی آزمایشی کارخانه شکر قهوه ای در جمع مدیران توسعه نیشکر و جمعی از پرسنل کشت و صنعت میرزا کوچک خان اظهار داشت: امروز ما اینجا در واحد میرزاکوچک خان به گذشته که نگاه می کنیم ...

به گزارش نیشکرنیوز مهندس نسیم صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی روز ۵شنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۵در مراسم راه اندازی آزمایشی کارخانه شکر قهوه ای در جمع مدیران توسعه نیشکر و جمعی از پرسنل کشت و صنعت میرزا کوچک خان اظهار داشت: امروز ما اینجا در واحد میرزاکوچک خان به گذشته که نگاه می کنیم درمی یابیم که باید به تلاش های صورت گرفته در اینجا افتخار کرد چرا که واحد میرزاکوچک خان سه حقیقت را اثبات کرد و من تصور می کنم که این حقیقت ها، حقایقی بزرگ هستند و اگر ما و همه مسئولین در هر جایگاهی که هستیم با درک و درایت و متناسب با استراتژی های توسعه، نگاه دقیقی به چنین ظرفیت هایی در استان کنیم بدون شک درس های بسیاری می توان از آنها گرفت.

وی گفت:حقیقت اول که بسیار مهم است این است که در جنوب خوزستان امکانات ویژه ای نهفته است که اگر به آنها توجه کنیم ظرفیت های غیر قابل مقایسه ای را نسبت به سایر استان ها در خوزستان خواهیم یافت ما در گذشته زمان های نا مناسب و سختی را در واحد میرزاکوچک خان پشت سر گذاشتیم، زمانی که ما در حال آماده سازی این واحد بودیم اینجا بیابان لم یزرعی بیش نبود و برای همه ما کاملاً محسوس بود که این اراضی یکی از ضعیف ترین زمین های توسعه نیشکر خواهد بود و اما امروز شما ثابت کردید که این توان را دارید که حتی نامرغوب ترین اراضی خوزستان را به بهترین اراضی استان تبدیل کنید. لذا با چنین روحیه ای است که کشور می تواند در بسیاری زمینه ها به خودکفایی برسد.

 حقیقت دوم اما این است که اگر در بدترین شرایط، مدیریت مناسبت اعمال شود موفقیت و تحول در دسترس خواهد بود. من حدود هفت سال پیش که شروع کردم یکی از نگرانی های من عدم سود دهی و عدم خودکفایی و مشکلات مالی واحد میرزاکوچک خان بود ما در اینجا مشکلات اجرایی فراوانی داشتیم اما خوشبختانه همین واحد بیشترین تحولات را در تولید پیدا کرد و این نشان دهنده این نکته است که اگر ظرفیت مدیریت، درست و بجا شناخته شود چنین تحولاتی قطعی است و من به همکارانم در این واحد افتخار می کنم.

 و اما حقیقت سوم این است که انسان مسلمان هر چقدر که ناسپاسی و کم لطفی و نامرادی ببیند نباید نا امید شود و ما نیشکری ها نیز هیچگاه نباید از این عزم جدی برای خدمت به این سرزمین مقدس کوتاه بیاییم و خوشبختانه این اتفاق در توسعه نیشکر افتاده و کارکردن برای مردم خوزستان از هر گروه و دسته و قومیتی که باشند افتخار آمیز است.

ایشان در خاتمه اظهارداشت:ما وظیفه داریم که فضایی بسازیم که علاوه بر امروزیان، نسل آینده نیز در یک فضای مناسبی نسبت به مملکتش عشق بورزد و تلاش کند و برای هم نوعانش فداکاری کند ما نباید بگذاریم نامرادی ها و کم لطفی ها عزم خدمت رسانی به این مردم را در ما تضعیف کند. و اینها حقایقی است که توسعه نیشکر اثبات کرد و از تمام کسانی که در این راه قدم بر می دارند سپاسگزام.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php