دوشنبه
۲ بهمن , ۱۳۹۶
کد خبر : 34746
۵:۰۴:۰۱ - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
11 views
پشتیبانی از ۲۰ طرح پسادکتری دانشگاه تربیت‌مدرس کلید خورد

پشتیبانی از ۲۰ طرح پسادکتری دانشگاه تربیت‌مدرس کلید خورد

نیشکرنیوز: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده از ۲۰ طرح پسادکتری محققان دانشگاه تربیت مدرس از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران حمایت می‌شود. به گزارش ایسنا، پشتیبانی از ۲۰ طرح پسادکتری از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در قالب متمم تفاهم‌نامه همکاری این صندوق با دانشگاه تربیت مدرس اجرایی می‌شود. ...

نیشکرنیوز:

دانشگاه تربیت مدرس

بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده از ۲۰ طرح پسادکتری محققان دانشگاه تربیت مدرس از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران حمایت می‌شود.

به گزارش ایسنا، پشتیبانی از ۲۰ طرح پسادکتری از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در قالب متمم تفاهم‌نامه همکاری این صندوق با دانشگاه تربیت مدرس اجرایی می‌شود.

سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق و دانشگاه تربیت مدرس امضاء شد که طبق آن همکاری در زمینه اجرای ۲۰ طرح تحقیقاتی پسادکتری در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های تحقیقاتی اعلام شده توسط این دانشگاه و صندوق را امکان‌پذیر می‌کرد و اکنون این طرح‌ها اجرایی‌سازی می‌شوند.

بر اساس متمم این تفاهم‌نامه دانشگاه تربیت مدرس متعهد شد داوری لازم درخصوص موضوع طرح پسادکتری، استاد میزبان، پژوهشگر و خروجی هر طرح را که در قالب فرم‌های مصوب صندوق تهیه می‌شود، انجام دهد و طرح مورد تایید داور را همراه با مستندات داوری به صندوق ارسال کند.

همچنین پس از ارسال طرح به صندوق برای ارزیابی طرح و داوری انجام شده توسط دانشگاه تعیین ناظر، مبلغ مورد حمایت، مدت اجرای طرح و تصویب، وارد کارگروه صندوق متشکل از رئیس کارگروه مربوط و یک نفر متخصص صندوق خواهد شد و پس از تصویب کارگروه، برای تایید نهایی در کمیته تخصصی صندوق مطرح خواهد شد.

در متمم تفاهم صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه تربیت مدرس آمده است که مالکیت فکری نتایج حاصل از طرح‌های تحقیقاتی اجراشده مشترک و همچنین دانش فنی که جزئی از نتایج است، به نسبت مساوی به صندوق، دانشگاه و پژوهشگر تعلق خواهد گرفت.

همچنین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای ماموریت‌های خود و کمک به توسعه زیرساخت‌های پژوهش در کشور برنامه حمایت از دوره‌های پسا دکتری را تعریف کرده است تا ضمن استفاده از پتانسیل‌های پژوهشی موجود در دانشگاه‌ها جهت انجام پژوهش‌های اولویت‌دار و تقاضامحور از طریق این دوره‌ها به توسعه زیرساخت انسانی پژوهش در کشور کمک کند.

بر این اساس، طرح پسادکتری در دو شکل ملی و بین‌المللی ارائه می‌شود. پسا دکتری ملی به دانش‌آموختگان ایرانی دوره‌های دکتری داخل کشور و پسادکتری بین‌المللی به دانش‌آموختگان ایرانی دوره‌های دکتری (Ph.D) مقیم خارج از کشور با هدف ترغیب دانش‌آموختگان برای بازگشت به کشور یا انتقال بخشی از دستاوردهای پژوهشی از دانشگاه مبدا به دانشگاه‌های کشور اعطاء می‌شود. این دانش‌آموختگان باید تحصیلکرده دانشگاه یا مراکز پژوهشی مورد تأیید وزارت علوم باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php