سه شنبه
۱ اسفند , ۱۳۹۶
کد خبر : 33177
۱۱:۵۷:۵۴ - پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
13 views
کشاورزان آرژانتینی، تولید ذرت را افزایش می‌دهند

کشاورزان آرژانتینی، تولید ذرت را افزایش می‌دهند

نیشکرنیوز: انتخاب رئیس جمهور آینده آرژانتین، اگرچه نگرانی برخی سرمایه‌گذاران را برانگیخته، اما این موضوع در ارتباط با تولیدکنندگان ذرت، مصداق ندارد. به گزارش ایانا به نقل از رویترز، مدیران گروه‌های صنعتی آرژانتین معتقدند که کشاورزان این کشور قصد دارند برای فصل بعد، تولید ذرت را با سرمایه‌گذاری بیشتر افزایش دهند. این تصمیم در شرایطی ...

نیشکرنیوز:

انتخاب رئیس جمهور آینده آرژانتین، اگرچه نگرانی برخی سرمایه‌گذاران را برانگیخته، اما این موضوع در ارتباط با تولیدکنندگان ذرت، مصداق ندارد.

به گزارش ایانا به نقل از رویترز، مدیران گروه‌های صنعتی آرژانتین معتقدند که کشاورزان این کشور قصد دارند برای فصل بعد، تولید ذرت را با سرمایه‌گذاری بیشتر افزایش دهند. این تصمیم در شرایطی اتخاذ می‌شود که بازگشت سیاست‌های رئیس‌جمهور قبلی- کریستیانا فرناندز- مبنی بر افزایش مالیات‌های صادرات برای محدود کردن خروج برخی محصولات کشاورزی از آرژانتین، ممکن است سرمایه کشاورزان را به خطر بیندازد.

نتایج چندین نظرسنجی نشان می‌دهد که “فرناندز” در استان تعیین کننده بوئنس آیرس، درصد بالایی از آرا را به خود اختصاص داده و احتمالا پیروز میدان خواهد بود. این انتخاب تکلیف سیاست‌های آزاد اقتصادی رئیس جمهور فعلی-موریسیو ماکری- را برای رفتن یا ادامه دادن مشخص می‌کند. البته رای گیری اولیه یکشنبه هفته آینده انجام می‌گیرد.

آمارها نشان می‌دهد که خرید کود از طرف کشاورزان در سال ۲۰۱۷ به میزان ۳٫۹ میلیون تن افزایش یافته که هشت درصد بیشتر از سال قبل است. طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان بذر آرژانتین، خرید بذر اصلاح شده ذرت نیز در سال جاری ارتقا یافت. مدیر این انجمن می‌گوید: “مردم همه در انتظار انتخابات هستند، در حالی که کشاورزان و به ویژه ذرت‌کاران، پیش از همه متوجه تغییرات اساسی در تجارت شده‌اند و می‌خواهند از این فرصت نهایت بهره را ببرند.”

از اواخر سال ۲۰۱۵ طبق قانونی که “ماکری” (رئیس‌جمهور فعلی) به تصویب رساند، محدودیت‌های صادراتی گندم و ذرت برداشته شد و این موضوع تولید دو محصول مذکور را به شدت افزایش داد. این در حالی است که “فرناندز” در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ طی دو دوره کاری خود، سیاست‌های مداخله‌گرانه به ویژه در بخش کشاورزی را در پیش گرفت. بنابراین اگرچه ترس از بازگشت “فرناندز” در میان سرمایه‌گذاران موجی از نگرانی را برانگیخته است، اما کشاورزان آرژانتینی با برنامه‌ریزی برای تولید بیشتر، به پایداری سیاست‌های اقتصاد آزاد، امیدوارند.

طبق معمول، سال زراعی ۱۸-۲۰۱۷ از ماه سپتامبر شروع و تا پایان ماه مارس ادامه خواهد یافت. بنابراین “رائول آراگون” یکی از تحلیلگران سیاسی معتقد است که در زمان برداشت ذرت توسط کشاورزان، دولت کنونی هنوز در راس کار بوده و به همین دلیل نمی‌توان نگرانی از بابت تغییر سیاست‌ها در این زمینه متصور بود.”

در سال زراعی فعلی به خاطر سیاست‌های مبنی بر اقتصاد آزاد، تولید ذرت آرژانتین از ۳۰ میلیون تن در سال قبل از آن به ۳۹ میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش ایانا، آرژانتین بیش از ۲۰ درصد سهم بازار جهانی صادرات ذرت را در اختیار داشته و پس از آمریکا دومین کشور صادرکننده این محصول به شمار می‌رود. قابل ذکر است که ایران، یکی از واردکنندگان ذرت است و سالانه به طور متوسط بین پنج تا شش میلیون تن از این محصول را وارد می‌کند که بخشی از آن از آرژانتین تامین می‌شود.

V-

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php