محمد فتحی مکوند

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر گفت: کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر اولین شرکت ایرانی است که موفق به اخذ گواهی مکانیسم توسعه هوای پاک(CDM) از سازمان ملل متحد شد.

به گزارش نیشکرنیوز، محمد فتحی مکوند، در مراسم بهره‌برداری از سامانه پایش لحظه‌ای پساب صنعتی و بهداشتی این شرکت کشت و صنعت نیشکر امیر کبیر اظهار کرد: از کارهای مهم انجام شده در حوزه مدیریت پسماند، راه‌اندازی کارگاه تولید کمپوست از باگاس نیشکر به عنوان یک از مهم‌ترین پسماندهای این صنعت است.

وی افزود: در بخش پسماند، تاکنون موفق به تولید ۶۰ هزار تن کمپوست شدیم که برای بهبود کیفی مزارع این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر تاکید کرد: کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر اولین شرکت ایرانی است که موفق به اخذ گواهی مکانیسم توسعه هوای پاک(CDM) از سازمان ملل متحد شد.

فتحی مکوند مدیریت پسماند، کاهش مصرف سموم کشاورزی و مبارزه بیولوژیک با آفات کشاورزی را از فعالیت‌های مهم و در حال انجام در این شرکت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد : در آینده شاهد گسترش بیشتر اقدامات زیست محیطی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر با بکارگیری قریب به ۲ هزار نفر بصورت مستقیم و بیش از این تعداد به‌صورت غیر مستقیم، نقش عمده‌ای در ایجاد اشتغال پایدار در استان خوزستان دارد.

فتحی مکوند گفت: این شرکت نخستین دارنده نشان FDA از سازمان غذا و داروی آمریکا در میان تولید کنندگان شکر در کشور و اولین شرکت نیشکری ایرانی است که موفق به دریافت نشان CE از اتحادیه اروپا شد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در پایان تاکید کرد: برخورداری از این نشان‌ها به معنای امکان صادرات شکر تولیدی این شرکت به تمام کشورهای جهان و امکان رقابت با بازارهای معتبر جهانی این کالای استراتژیک است.

Print Friendly

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

گامی موثر در ایجاد چرخه پاک در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل