چهارشنبه
۱ آذر , ۱۳۹۶
کد خبر : 32024
۷:۱۳:۵۰ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
10 views
۲۰۱۷-۱۸ تولید جهانی مغزها ۴٫۲ میلیون تن افزایش می یابد/ وسعت کشت پسته با رشد ۵- ۷ درصدی در کالیفرنیا و ترکیه مواجه می شود

۲۰۱۷-۱۸ تولید جهانی مغزها ۴٫۲ میلیون تن افزایش می یابد/ وسعت کشت پسته با رشد ۵- ۷ درصدی در کالیفرنیا و ترکیه مواجه می شود

نیشکرنیوز: در طول نشست کنگره INC (International Nut and Dried Fruit Council ) که چندی پیش در چنای هند، برگزار شد پیش بینی شد که تولید جهانی مغزها برای فصل ۲۰۱۷ / ۱۸ (بادام، آجیل آمازون -برزیل–، کاشو (cashews )، فندق، ماکادمیا، گردو، مغز کاج، پسته و گردو) ، به میزان ۴٫۲ میلیون تن افزایش ...

نیشکرنیوز:

در طول نشست کنگره INC (International Nut and Dried Fruit Council ) که چندی پیش در چنای هند، برگزار شد پیش بینی شد که تولید جهانی مغزها برای فصل ۲۰۱۷ / ۱۸ (بادام، آجیل آمازون -برزیل، کاشو (cashews )، فندق، ماکادمیا، گردو، مغز کاج، پسته و گردو) ، به میزان ۴٫۲ میلیون تن افزایش می یابد که ۲۵ درصد نسبت به ۱۰ سال پیش با رشد روبه رو است (داده براساس ارقام هسته دار، به جز پسته است ) این برآورد اولیه با مشاهدات مسیر رشد محصولات زراعی یاد شده در طول دهه گذشته، نشان می دهد که به احتمال زیاد این روند ادامه می یابد.

به گزارش ایانا از سایت “فرش پلازا”، براین اساس میزان فندق دارای افزایشی ۲۰ درصدی و با میزان ۴۷۵ میلیارد تن است ، این در حالی است که تولید ترکیه ۷۰ درصد از سهم جهانی را در اختیار دارد.

در مقابل، تولید کل مغزهای برزیل (آجیل هایی که دارای پوشش به همراه مغز هستند) انتظار می رود به حداقل ۴۶ درصد در مقایسه با سال قبل سقوط کند. این به دلیل کمبود بارش در طی ۲ سال گذشته در جنگل های بارانی آمازون است، جایی که آجیل های (مغز) وحشی جمع آوری می شوند. گفته می شود که این کاهش چشمگیر روی کل زنجیره عرضه تاثیر می گذارد.

انتظار می رود تولید جهانی بادام زمینی در ۲۰۱۷ / ۱۸ به ۴۲ میلیون تن، تا ۲ درصد نسبت به دوره ۲۰۱۶/۱۷ و ۱۶ درصد نسبت به ۱۰ سال گذشته افزایش یابد. با احتساب میزان تولید هند و چین پیش بینی می شود به ترتیب ۳۹ درصد و ۱۸ درصد میزان جهانی را به خود اختصاص دهند.

پیش بینی می شود که کل تولید میوه های خشک ۲۰۱۷/۲۰۱۸ (خرما ، زردآلو خشک، زغال اخته شیرین خشک ، انجیر خشک، آلو، کشمش، کشمش بدون هسته و مویز) به سه میلیون تن برسد؛ که دارای رشد ۲۰ درصدی نسبت به ۱۰ سال گذشته است.

به طور کلی، پیش بینی شده که رشد آجیل و میوه های خشک با کشت جدید محصولات در مناطقی از جهان حفظ شود؛ این در حالی است که میزان سطح کشت بادام کالیفرنیا و اسپانیا افزایش می یابد و براساس گزارش هیأت بادام استرالیا انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۸ این کشور ، ۱۵ هزار هکتار اضافی دیگر به کشت اختصاص دهد و پیش بینی ها حاکی از این است که کشت فندق در ایتالیا، گرجستان و امریکا با رشد روبه رو شود؛ این درحالی است که در ایالات متحده میزان کشت به حدود ۱۲ هزار هکتار در سال ۲۰۱۷ می رسد.

همچنین برای باغ های ماکادمیا که در استرالیا احیا شده اند، پیش بینی می شود که با کشت جدید قابل توجهی در مناطق جدید مواجه شوند. مزارع در آفریقای جنوبی در حدود سه هزار و ۵۰۰ هکتار اضافی در سال ۲۰۱۶ توسعه یافته اند و چین هم برنامه رسیدن به بیش از ۳۳۳ هزار هکتار را تا سال ۲۰۲۰ در دستور کار خود دارد.

در سال جاری، میزان وسعت کشت (به جریب) پسته با رشد ۵- ۷ درصدی در کالیفرنیا و ترکیه ادامه می یابد. سطح زیرکشت گردو (به جریب) ۳۰ درصد نسبت به ۱۱ سال گذشته افزایش یافته و انتظار می رود ۱۰ هزار هکتار جدید گردو طی پنج سال آینده در شیلی کاشته شود. همچنین برآورد شده، میزان کشت بادام زمینی امریکا به حدود ۲۴ هزار هکتار در سال ۲۰۱۷ افزایش یابد.

این درحالی است که مصرف در استفاده از آجیل و میوه های خشک به عنوان ماده تشکیل دهنده، میان وعده ها (اسنک ها) و یا به اشکال سس، نوشابه، روغن ها تقویت می شود.

ترجمه: فرحناز سپهری

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
css.php